Son Eklenenler
Amazon Uçak Kuryeden Sonra Roket Kuryeye Göz Dikti

Amazon Uçak Kuryeden Sonra Roket Kuryeye Göz Dikti

Dünyanın en büyük e-ticaret ve dağıtım ağlarından birisine sahip olan Amazon geçtiğimiz hafta sitemizde de yayınladığımız uçan kurye adını verdikleri mini uçaklarla müşteri siparişlerinin teslimatını yapacaklarını duyurmuştu. Prime Air adı verdikleri navigasyon ve GPS yönlendirmesine sahip uçaklarla kargo teslimatı yapılması mantığına dayanan sistem özellikle müşterilerin çok dikkatini çekmiş, çoğu girişimci tarafından da desteklenmişti. 30 dakika içerisinde sipariş edilen ürünün bahçenize kadar teslim eden Octocopter makineleri hem robot olmaları hem de internet üzerinden GPS aracılığıyla yönlendirilmeleri nedeniyle bazı uzmanlar tarafından güvensiz olarak nitelendirilmişti. İnsan faktörü, hava itilafı, sisteme sonradan dahil olabilecek kötü niyetli yazılımlar, hack gibi nedenlerle uçan kurye çalışmasının rafa kaldırılması gerektiğini belirten uzmanlar tüm değişkenlere ait güvenliğin sağlanmasının ardından projenin başarıya ulaşabileceğini vurgulamıştı.

Bugün Amazon.com’um Prime Air adı verilen projesine karşılık Amazon Rockets 5 minute Shipping adlı yeni bir deneme tanıtıldı. 30 dakikalık teslimat süresinin kullanılan roketler ile 5 dakikaya indirilme sürecini anlatan bir video ile internet alemine düşen görüntüler oldukça ilginç. Roketler ile kargo teslimatı yapılmasını ön gören projenin lideri Zach King, tanıtımını yaptığı projede roketlerin hangi sorunlarla karşılaştığı incelenmiş. Bazılarının yanlış adrese, bazılarının paraşütle atılırken zarar görmesi ya da roketlerin infilak etmeleri olasılıkları üzerinde durulmuş. Oldukça komik görüntülere sahip Amazon Rocket videosunu sizlerle paylaşıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Avea Woops Nedir? başlıklı makalemizde AVEA, Avea Woops ve Avea Woops nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.