More

  iPad Güncellemesi için Bilgisayar Kullanmak mı?

  iPad güncellemesi esnasında, geçtiğimiz günlerde, yaşadığım bir sorunu ve bu sorunun çözümünü paylaşmak için bu yazıyı yazmak istedim.

  Aslına bakarsanız ister iOS ister Windows işletim sistemi kullanın; bilgisayarınız üzerinden güncelleme yapmak basit bir işlem. En önemlisi de 16gb gibi küçük alana sahip cihazlarda; 3,5gb civarında bir alan ayırmanız yerine, mobil cihazda 750-800mb bir boş alan yeterli oluyor.

  Peki sorun yaşanılan kısım nedir?

  Cihazınızı bilgisayara bağladığınız kablo ve/veya bilgisayarınız üzerinde yer alan usb girişleriniz ile ilgili herhangi bir ufak problem bile (çünkü dakikalarca süren bir işlem ve kesintisiz ilerlemeli) cihazınızın güncellenmesi esnasında kesintiye uğramasına sebep oluyor. Sonuç olarak aşağıdaki siyah ekrandan ötesine gidemiyorsunuz.

  iPad Bakım Modu (iPad Recovery Mode) Ekranı

  Çözüm?

  Genellikle kablo değişimi çözüm sanılsa da aslında notebook vb mobil cihazların usb girişleriyle ilgili bir problem yaşıyor olmanız muhtemel. Dolayısıyla mümkünse masaüstü bir cihaza iTunes yükleyerek güncelleme yapmayı denemenizi öneririm.

  Onbinlerce liralık notebook bilgisayarım ile yarım kalan işlemi; 15 yıllık masaüstü bilgisayarımda aynı kabloyla sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim.

  iCloud yedekleme alanım da olduğu için işlem öncesi otomatik olarak iPad’im yedeklenmişti ve sorunsuz bir şekilde tüm hesap verilerim(Google authenticator şifreleri vb dahil her şey) geri geldi.

  Sadece 3 açık pencere ve her pencerede yaklaşık 10 sekme olan Safari’deki açık sayfalarım geri gelmedi. O kadarı da problem değildir sanırım. Sonuçta hepimiz girdiğimiz sayfaları geri açabiliriz.

  Okuduğunuz için teşekkür eder, daha fazla kişiye ulaşarak çözümün yayılması için paylaşmanızı temenni ederim.

  Sağlıcakla kalın!

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.