Microsoft 365 İçin Aylık Abonelik Fiyatları Açıklandı

Office 365 olarak bilinen ünlü ofis uygulamaları, artık Microsoft şirketinin yeni kararı ile Microsoft 365 adı altında yayınlanmaya devam edecek. Şirket çalışanlarının ve özellikle de öğrencilerin vazgeçilmezi olan bu programların aylık abonelik ücretlerine sahip olacağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yapan Microsoft şirketi, Bill Gates’in şirketten istifa etmesine rağmen çalışmalarına son sürat devam ederek platformu geliştirmeyi sürdürüyor. Pek çoğumuzun çocukluk yıllarından bu yana hayranlıkla kullandığı ve bilgisayarlarının önemli bir parçası haline gelen ofis uygulaması araçları, Microsoft 365 adı ile yeni bir görünüme sahip olacak.

Office 365 programlarından köklü olarak çok da büyük farklılık içermeyecek bu yeni Microsoft hizmeti, Office 365’in birçok konuda iyileştirmelerini içerecek. Microsoft yeni servisi ile kullanıcılarının birçok ayrı programdan senkronlu bir şekilde faydalanılmasını sağlanacak. Bunun yanı sıra Microsoft 365’te yapay zeka destekli çok sayıda girişimin de bulunacağı biliniyor. Microsoft Editor ismiyle kullanıcılara destek olacak yapay zeka özelliğinin, eski Office uygulamalarından da iyi bir dil bilgisi ve gramer düzeltmelerinde bulunacağı öğrenildi.

Microsoft 365 Nedir?

Öncelikli olarak Office 365 uygulamalarının komple Microsoft 365’te de uygun bir şekilde çalışacağını söyleyerek sizi rahatlamak isteriz. Ama elbette ki bu önemli değişiklik yalnızca küçük bir isim değişikliğinden ibaret değil. Microsoft aynı zamanda yeni servisinin çatısı altında diğer uygulamalarını da çalıştırmak istiyor.

Microsoft 365 Nedir?

Örneğin meşhur ofis programları arasında kabul edilen Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Excel, Microsoft OneNote ya da Outlook uygulamalarını kullanıyorsanız; çalışmalarınız Microsoft sayesinde güvenli olarak korunma altına alınacak. Size hediye edilen 1 TB depolama alanına sahip Microsoft OneDrive hesabınızda bütün çalışmalarınızı yedekleme hakkına erişeceksiniz. Ayrıca dilerseniz bu hafıza alanı size yetmez ise, ekstra depolama alanı da satın alabileceksiniz.

Microsoft size yalnızca ofis programlarını kullanma imkanı değil, kocaman bir servisin parçası olma hakkı tanıyacak diyebiliriz. Microsoft 365 sayesinde sizin için özel olarak sunulmuş sınırsız sayıda yazı tipi, stok görüntü, semboller ve çeşitli yazınsal araçlara sahip olacak; yine Microsoft’un sunduğu birçok hazır şablonu basit işlemler sayesinde şekillendirebileceksiniz.

Günümüzde Corona Virüsü sebebiyle pek çok şirketin evden çalışma sistemine geçiş yapması ile birlikte, Microsoft bu konuyu da düşündü ve ofis hizmetlerini genişletmeye karar verdi. Microsoft 365’in bir diğer efsane olacak özelliği, çevrimiçi toplantı odaları ve sunum etkinlikleri olacak. Salgın döneminden sonra da evden çalışmaya devam edecek şirketler, artık rahat ve konforlu bir biçimde işlerini gönül rahatlığıyla yürütebilecekler. Ayrıca en önemlisi de tüm bu hizmetlere tek bir uygulama sayesinde ulaşabilecekler!

Microsoft 365’in Aylık Abonelik Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Ağırlıklı olarak küçük ve orta ölçekli işletmelerin işine yarayacak Microsoft 365 servisleri, iki farklı opsiyon halinde abonelik içerecek. Eski Office 365 kullanıcılarının da aşina olacakları bu iki paket, eski sürüm ile yine aynı fiyat politikasına sahip olacak.

Microsoft 365 Abonelik Ücretleri

Tek bir kişinin kullanabileceği Microsoft 365 Bireysel Paketi yıllık 409,99 TL fiyat etiketi ile satışa çıkarken, aylık 40,99 TL’ye satın alınabilecek. Microsoft 365’in Aile Paketi ise altı kişinin aynı anda kullanıcı profili oluşturmasını destekleyecek ve yıllık 539,99 TL karşılığında kullanılabilecek. Aynı zamanda Aile Paketi’ni aylık olarak kullanmak isteyenler ise 53,99 TL ücret ödeyerek abonelik başlatabilecekler.

Microsoft 365 hangi cihazlarda çalışacak, diye düşünüyorsanız; aşağıdaki tüm işletim sistemlerinin Microsoft 365’e uygun olduğu resmi olarak paylaşıldı:

  • Microsoft Windows
  • MacOS
  • iOS
  • Android

Şu anda özellikle de iOS ve Android için hangi sürümlerin Microsoft 365’e uygun olduğu paylaşılmasa da ilerleyen tarihlerde tüm soru işaretlerinin kapanacağını tahmin ediyoruz. Microsoft 365 ne zaman çıkacak, diyenler için servisin 21 Nisan’da yayına başlayacağını hatırlatalım. Ayrıca dilerseniz şu anda da Microsoft 365’e ön kayıt gerçekleşebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Podcasts Uygulaması Android ve iOS’a Eklendi! başlıklı makalemizde google podcasts, iOS için Podcast Uygulamaları ve podcast hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Android Telefonlarda YouTube Reklamları Nasıl Engellenir?

Android telefonlarda reklamsız YouTube izlemek için tek seçenek YouTube'ta Premium abonelik sahibi olmak değildir. Her ne kadar resmi olmasa da birtakım araçlar kullanarak YouTube'taki...

WhatsApp Web İçin Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp platformu masaüstü Web versiyonu için nihayet karanlık mod özelliğini devreye soktu. Peki ya WhatsApp'ta karanlık tema nasıl açılır? İşte WhatsApp'ın...

Yurt Dışı Seyahatleri İçin En İyi Airbnb Alternatifi Konaklama Uygulamaları

Dünya çapında 81 bin şehirde ve toplamda 191 ülkede aktif olarak hizmet veren Airbnb, başarılı bir konaklama uygulaması olarak kabul ediliyor. Airbnb nedir, diye...

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Uygulamaları

Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazaları içerisinde çocukların internette güvenli gezinmelerini sağlamak için pek çok nitelikli ebeveyn kontrol uygulaması barındırıyor. Bu...

Android İçin Google Play Store Alternatifi Uygulama Mağazaları

Android işletim sistemi destekli akıllı telefon ve tabletler için bir numaralı uygulama indirme mağazası olan Google Play Store, günümüzde 1 milyardan fazla kullanıcı sayısı...

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!