More

  Google Play Müzik’teki Şarkıları YouTube Music Platformuna Aktarma

  Google’ın fişini çekmeye karar verdiği Google Play Müzik, şirketin yeni müzik uygulaması YouTube Music geldiğinden beri eski değerini kaybetti. Bunun üzerine Google, Google Play Müzik’i tamamen kapatmaya karar verdi. Eğer Google Play Müzik’te kalmış şarkılarınız ve belli bir dinleme geçmişiniz varsa, bunu hemen YouTube Music’e aktarabilirsiniz!

  2011 yılından bu yana kullanımda olan Google servisi Google Play Müzik, Android ve iOS işletim sistemi tarafından desteklenen mobil cihazlar için gayet iyi bir seçenekti. Ancak son yıllarda Spotify, Apple Music, Deezer gibi rakiplerinin hızlı bir artış göstermesi ile birlikte platform azalarak küçülmeye başladı. Bu küçülmenin son noktası ise geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan yeni Google hizmeti YouTube Music uygulaması oldu.

  YouTube Music’in gelmesi ile birlikte birçok kullanıcı zaten halihazırda video izlemek için kullandığı YouTube’un alternatif ağına geçiş yaptı. Bu doğrultuda Google Play Müzik uygulaması iyice irtifa kaybederken, Google artık bu aplikasyonunu kapatmaya karar verdi. Google Play Müzik ne zaman kapanacak, sorusuna henüz net bir bilgi olmasa da artık platformun kısmen işlevsiz hale geldiğini ve tamamen birkaç yıl içerisinde sonlanacağını söyleyebiliriz.

  Google Play Müzik Ne Zaman Kapanacak?

  Google Play Müzik’ten YouTube Music Uygulamasına Nasıl Müzik Aktarılır?

  Google Play Müzik’te yıllardan bu yana dinlediğiniz tüm dinleme geçmişinizi, kaydettiğiniz albüm ve single (tekli) parçalarını YouTube Music’e aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede yeni platformda sıfırdan bir başlangıç yapmak yerine beğendiğiniz şarkıları kolayca aktararak size özel müzikler keşfetmeye devam edebilirsiniz.

  Google Play Müzik’ten YouTube Music’e müzik aktarmak için öncelikle iOS ya da Android için Youtube Music uygulamasını indirmek gerekir. Yahut bu işlemi masaüstü cihazınızdan yapmak için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bunun için sıraya girmeniz gerekecek ve sıranız geldiğinde YouTube’dan bildirim alacak ve yeniden sayfaya girip Aktar butonuna tıklayarak dosyalarınızı aktarabileceksiniz.

  Böylelikle hesabınızdaki şarkılar, albümler, çalma listeleri, indirmeler, satın alımlar, beğenilen şarkılar ve radyo istasyonları otomatik olarak YouTube Music’e yüklenecektir. Ancak bu işlem biraz uzun sürebilir. Tahminen bir saat boyunca devam edecek aktarma işleminin sonunda e-posta adresinize bir mail gelecek ve kişiselleştirilmiş YouTube Music uygulamasını kullanma şansına sahip olabileceksiniz.

  Google Podcasts Senkronize Etme

  Google Play Müzik Podcast’leri Google Podcasts Uygulamasına Nasıl Aktarılır?

  Google Play Müzik uygulamasının bir diğer ilgi çekici fonksiyonu ise Podcast programları dinleme özelliğiydi. Eğer içeride biriktirdiğiniz bir dolu Podcast programı var ise bunları Google’ın yeni Podcast uygulaması olan Google Podcast’e aktarabilirsiniz. Bu sayede abone olduğunuz Podcast kanalları, indirilen Podcast’ler, dinlediğiniz Podcast’ler ve kaldığınız dakikalar otomatik olarak senkronize edilecektir.

  Google Play Müzik’teki Podcast’leri Google Podcasts’e aktarmak için şu bağlantıya tıklayın. Akabinde karşınıza çıkacak Podcast’leri Aktarın butonuna basarak tüm Podcast’lerinizi yeni Podcast uygulamasına yönlendirin!

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.