More

  Yüksek Kapasiteli Görüntülü Konuşma Hizmeti Messenger Rooms Yayınlandı!

  Popüler sosyal medya uygulaması Facebook, 50 kişiye kadar katılımcı desteği bulunan Messenger Rooms özelliğini aktif hale getirdi. Facebook’un yeni görüntülü konuşma özelliği ayrıca Instagram desteği de alarak Instagram’da da toplu konuşma yapmaya izin verdi.

  Günümüzde oldukça tercih edilen görüntülü sohbet uygulamaları, başta Zoom aplikasyonu olmak üzere büyük ilgi görüyor. Skype, Viber, Google Meet, Facetime gibi platformlara kullanıcılarını kaptırmak istemeyen Facebook şirketi ise tüm bu hizmetlere rakip olabilecek yepyeni bir oluşum hayata geçirdi. Messenger Rooms verilen yeni görüntülü sohbet odaları servisi, tüm dünyada aktif olarak kullanılmaya başladı.

  Messenger Rooms Nedir?

  Şu anda resmen kullanıma sunulan Messenger Rooms, başta kişisel Facebook kullanıcıları olmak üzere aynı zamanda Facebook sayfaları ve grupları üzerinden de oluşturulabiliyor. Ek olarak kullanıcılar yine Facebook Messenger’dan da toplu görüntülü konuşma odaları açma şansına sahipler. 50 kişiye kadar destek veren Messenger Rooms’un tamamen ücretsiz olmakla birlikte kullanıcıların süresiz görüntülü sohbet etmesine izin verdiği açıklandı.

  Facebook Messenger Rooms Nasıl Kullanılır?

  Yakın bir zaman önce yayınlanan konuşma odaları, bu hizmeti kullanmak isteyen Facebook üyeleri için yalnızca birkaç saniyelerini ayırmak suretiyle kurulum yapmayı destekliyor. Adım adım Messenger Rooms konuşması başlatmak için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz:

  1. Facebook Messenger’ı açın.
  2. Ekranın sağ alt köşesinde yer alan Kişiler butonuna tıklayın.
  3. Oda Oluştur yazısına dokunun.
  4. Messenger Rooms’da konuşmaya katılmak üzere arkadaşlarınızı seçin.

  Facebook kullanıcılarının büyük ölçüde görüntülü konuşma ihtiyacını karşılamak üzere devreye giren Messenger Rooms, tüm bu şahane hizmetlerin beraberinde Facebook dışı internet kullanıcılarının da yardımına koşuyor. Messenger Rooms’da oluşturduğunuz odanın URL’sini arkadaşlarınıza gönderdiğiniz taktirde, arkadaşlarınız Facebook’a kayıtlı olmasa bile konuşmaya katılım gösterebiliyorlar.

  Facebook Messenger Rooms Instagram Entegresi Aldı

  Instagram Uygulamasından Messenger Rooms’a Girmek

  Facebook şirketinin bir diğer ürünü olan Instagram, ilk Messenger Rooms desteği alan aplikasyon haline geldi. Yani bir görüntülü konuşma odası başlatmak için sadece Facebook’a ihtiyacınız olmayacak; dilerseniz Instagram ile 50 kişilik video konferans görüşmeleri başlatma şansına sahip olacaksınız.

  Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da Messenger Rooms’la konuşma odası oluşturmak oldukça basittir. Bunu yapmak için yalnızca birkaç saniyenizi ayırın ve aşağıdaki adımları sırasıyla izleyin:

  1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşedeki Instagram Direct (Instagram DM) butonuna tıklayarak mesajlar sayfasına girin.
  3. Yine sağ üst köşede yer alan video kamera ikonuna tıklayın.
  4. Ekranın en üstünde bulunan Oda Oluştur yazısına dokunun.
  5. Yaptığınız işlemi doğrulayın.
  6. Konuşma odasına katılmak istediğiniz arkadaşlarınızı tek tek seçin.
  7. Davet Et butonuna basın ve onaylayın.

  Görüldüğü üzere Instagram’da da yüksek katılımlı görüntülü konuşma yapmak artık mümkün. Yine Facebook’taki gibi burada da size verilen URL’yi kopyalayıp arkadaşlarınıza göndererek Instagram hesabı olmasa dahi konuşmaya davet edebilirsiniz.

  Son olarak Messenger Rooms’un yakında WhatsApp uygulaması entegresi alması da bekleniyor. Böylelikle Facebook tüm uygulamaları için Messenger Rooms servisini uyumlu hale getirmeyi ve kullanıcılarını bir arada tutmayı hedef alıyor.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.