Son Eklenenler
Amazon’dan Bilim Kurgu Gibi Proje

Amazon’dan Bilim Kurgu Gibi Proje

İnternet üzerinden  online satış yapan Amazon, Akıllara durgunluk veren bir projeye imza attı. İnternetten satın alınan ürünlerin hızlı bir şekilde müşterilere  ulaştırmak için  insansız hava araçlarının test aşamasında olduğunu duyurdu.
Amazon şirketinin yönetim kurulu başkanı Jeff Bezos’un yağtığı bir açıklamaya göre “Octocopter” ismi verilen insansız hava aracı 2,300 grama kadar ürün siparişlerinü maksimum  30 dk. içerisinde müşterilerilerine  ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.
Amazon müşterileri şimdilik bu hizmetten faydalanmak  için bir süre daha beklemesi gerekiyor. J. Bezos’un açıklamalarına göre 2020‘ye kadar bu hizmet tamamlanmış olacak dedi.
Jeff Bezos’un katıldığı 60 Dakika adlı programda “Kulağa sanki bilim kurgu gibi geliyor, ama değil ” şeklinde milyonlara duyurdu.
İnsansız hava aracı “Octocopter” ile alaklı bilgi veren J. Bezos, “Yarım saat içinde dağıtım yapabiliriz. 2,3 kg.’a kadar olan ürünleri taşıyabiliriz. Bu da bizim yaptığımız toplam dağıtımın %86’sını kapsıyor.”

Önümüzdeki Yıllarda Amerika ve Avrupa’da Sivil havacılık Sahası açılacak

2016’da Avrupa’da, 2015 yılında da Amerika’da Sivil hava sahasının  her türlü insansız hava araçlarına açılması yönünde duyumlar alınıyor.

Amazon şirketi,  insansız hava araçlarının  ticari amaçlı kullanmak için beklediklerini ifade ediyor.
Konu ile alakalı olarak J. Bezos, ABD Havacılık Dairesi, insansız hava araçları ile ilgili düzenlenmeler üzerinde çalışma başlattığını bildirdi.
J.Bezos 2015 yılından  önce sahanın kullanılmasına izin verilmesini beklediklerini söyledi.
Ayrıca bu tür dağıtımın da karayolundaki diğer taşıma araçları gibi normal karşılanacağını düşünüyor.
İnsansız hava aracı Octocopter  ürünü depodan alarak şipariş eden  müşterinin adresine kadar teslim ettiğini gösteren bir video hazırlayan Amazon videoyukendi  internet sitesinde paylaştı. İşte depodan adrese kadar götüren insansız hava postacısının ilk videosu

.

Bir önceki yazımız olan Windows XP İşletim Sistemi Kullananlar Bu Virüse Dikkat başlıklı makalemizde virüs, Windows XP ve Windows XP işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. türkiye de olsa çocuklar peşinden koşar teslim edilecek adrese kadar 😀

  2. Helal olsun yapan ve düşünen bilim adamına. gerçekten insanlığa hizmet etmek adına oldukça büyük işler başarmayı hedefliyorlar. Küçük düşünüp küçük iş yapmayan kim olursa elinden öpmek lazım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.