Google Yeni Chromecast Audio ve Android TV donanım Partnerlerini duyurdu!

[ads1]Android TV’yi siz unutmuş olabilirsiniz, fakat Google 1 yıldır Google TV projesi üzerindeki çalışmalarını arkaplanda başarılı bir şekilde sürdürmekte.

Bugünkü, Google duyurusunda Android TV için birkaç yeni partnerini duyurdu, hem de Chromecast Audio için yeni partnerlerini, planlarını ve yapım aşamalarını ifade ettiler. Chromecast ses versiyonu yakın zamanda direk onların konuşmacıları tarafından duyuruldu.

Yakında, Android TV’yi Arçelik, Vestel, RCA, Hisense, TCL ve Bang & Olufsen benzeri markalara sahip televizyonlar üzerinde görebileceksiniz. Google ayrıca Endonezya kablo ve genişbant sağlayıcısı Linknet ile bir Android TV tabanlı bir kutu teklifi konusunda çalışıyor. Önceden, Android TV sadece Sony, Sharp ve Philips markaları içine yerleştirilmişti.

Chromecast-Audio-ve-Android-TV-2

[ads2]Chromecast Audio’ya gelince, Sony ve LG bu teknoloyi ilk benimseyen firmalar oldu. Şimdi B&O Play, Harman Kardon, Onkyo, Philips, Pioneer, ve Raumfeld de yakında bu partiye katılan markalardan oluyor.

Ek olarak, Frontier Silicon ve Stream limitsiz bir teklifi, Chromecast’a yönelik yazılım ve donanımın onların ürünlerine hızlıca yeleştirilebilecek şekilde yapılması için çalışıyor.

Yeni hoparlörler yakında, Chromecast Audio’nun birden fazla odada senkronize müzik yayınlayabilmesi için desteği bünyesinde barındıracak.

Eğer çoklu hoparlörünüz varsa Chromecast Audio ile herhangi bir şekilde bağlantısını sağladıktan sonra, bir gruplama yapabilirsiniz. Böylece aynı grup içindeki hoparlörlerden birlikte aynı şarkıların yayınlanmasını tek bir tıklama ile sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak Chromecast ve Android TV ile hem ses konforu hem de Tv yayıncılığı konusunda çok büyük imkanlara ulaşabileceğiz gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Fitbit Blaze! Dokunmatik, renkli ekranlı, akıllı spor saati! başlıklı makalemizde blaze, fitbit ve fitness hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

PDF Dosyasını Microsoft Word Dosyasına Dönüştürme

Bilgisayarınızda bulunan yüksek kaliteli PDF dosyalarını Microsoft’un meşhur ofis uygulaması Word ile uyumlu hale mi getirmek istiyorsunuz? Elinizdeki PDF belgelerini Word’e dönüştürmek...

Instagram’daki Kısıtlama Seçeneği Ne İşe Yarar?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcı yorumlarını kontrol altına almak için kısıtlama özelliği adı altında şahane bir seçenek oluşturdu. Böylelikle gönderilerin altına...

Zoom Programında Sanal Arka Planlar Nasıl Kullanılır?

Popüler video konferans uygulaması Zoom Video Communications, kullanıcılarına sanal arka plan kullanma özelliği getirdi. Böylelikle evden yaptığınız görüşmelerde yeşil perde yardımıyla arkanızdaki...

Yüksek Kapasiteli Görüntülü Konuşma Hizmeti Messenger Rooms Yayınlandı!

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook, 50 kişiye kadar katılımcı desteği bulunan Messenger Rooms özelliğini aktif hale getirdi. Facebook’un yeni görüntülü konuşma özelliği...

Mozilla Firefox İçin En İyi YouTube Uzantıları

Popüler internet tarayıcısı Mozilla Firefox, daha iyi bir YouTube kullanma deneyimi elde etmek için oldukça nitelikli uzantılar bulunduruyor. Eğer siz de varsayılan...

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!