More

  Spotify Grup Oturumları Özelliği Nasıl Kullanılır?

  Dijital müzik dinleme uygulaması Spotify, arkadaşlarınız ile birlikte aynı anda aynı müzikleri dinleyebileceğiniz Grup Oturumları özelliğini aktif hale getirdi. Artık bu sayede Spotify’da dinlediğiniz albüm ve parçaları eşzamanlı bir şekilde yakınlarınız ile paylaşmanız mümkün hale geldi. İşte Spotify’da grup oturumu açmak hakkında tüm detaylar…

  2006 yılında kurulan İsveç menşeili müzik dinleme aplikasyonu Spotify, yıllardır büyük bir başarı ile kullanıcılarına en son çıkan albümleri ve tarihin tozlu raflarından günümüze dek ulaşan kayıtları sunuyor. Özellikle de son yıllarda müzik sektörünü neredeyse tamamen elinde tutmaya başlayan platform, her geçen gün kullanıcılarına birbirinden cazip özellikler paylaşıyor.

  Spotify’ın kullanıcıları için son geliştirdiği yenilik ise esasında yıllardır platformdan talep edilen ve nihayet somut olarak harekete geçirilen bir özelliği kapsıyor. Artık bir Spotify Premium aboneliği satın aldıysanız, arkadaşlarınızla Spotify’da yeni bir grup oluşturarak ortak çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Elbette ki bu noktada gruba katılacak arkadaşlarınızın da Spotify’da Premium üyelik sahibi olması gerekmektedir.

  Spotify Grup Oturumu Oluşturma

  Spotify Grup Oturumu Nasıl Açılır?

  Ortak müzik zevkiniz olan insanlar ile birlikte herkesin aynı parçayı dinleyebileceği, adeta alternatif ve kişiselleştirilmiş bir radyo sistemi şeklinde tasarlanan Spotify Grup Oturumları özelliği nihayet kullanılabilir hale geldi. Platformun uzun süredir çeşitli testler yürüttüğü özellik akıllı telefon ve tablet cihazlarından Spotify’a bağlanan Premium üyeleri için yayınlandı.

  İki ya da daha fazla Spotify kullanıcısı ile birlikte oluşturabileceğiniz Grup Oturumları, çalışma prensibi olarak albümlerden single kayıtlarına ve hatta podcast programlarına kadar destek veriyor. Bunun yanı sıra tek tek Spotify’da şarkı seçmek ile uğraşmak istemeyenler için ortak çalma listeleri hazırlamak da mümkün. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek Spotify’da Grup Oturumu açma işlevini gerçekleştirebilirsiniz:

  1. Akıllı telefon ya da tabletinizden Spotify uygulamasını açın.
  2. Ekranın altındaki Şimdi Yürütülüyor sekmesine tıklayın.
  3. Bağlan butonuna dokunun.
  4. Grup Oturumu Başlat yazısını bulun.
  5. Bu yazının altındaki QR kodunu arkadaşlarınız ile paylaşın.

  Evet, bu sayede QR kodunu paylaştığınız arkadaşlarınız, kodu Spotify’da okutarak sizin grubunuza katılım sağlayabilir. Dilerseniz bu özelliği çok fazla insana ulaştırarak küçük çaplı bir müzik yayını dahi planlayabilirsiniz.

  Spotify Grup Oturumu Açma

  Spotify Grup Oturumları özelliğine katılmak için ise yapmanız gereken şey sizin ile paylaşılan QR kodunu okutmak olacaktır. Bunun için ise aşağıdaki adımları uygun sırayla uygulayabilirsiniz:

  1. Spotify’da Şimdi Yürütülüyor ekranına gelin.
  2. Bağlan butonuna tıklayın.
  3. Grup Oturumu Başlat seçeneğindeki Katılım İçin Tara yazısına girin.
  4. Kameranızı QR koduna odaklayın ve tarayın.

  Artık dilediğiniz şekilde bu kısacık işlemler sayesinde uzaktan arkadaşlarınıza bağlanabilir, aynı evdeymişsiniz gibi ortak müzik dinleme imkanına sahip olabilirsiniz. Grup Oturumu bağlantısından çıkmak için ise Oturumu Sonlandır butonuna tıklayarak kolaylıkla gruptan ayrılabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz! ?

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.