More

  WhatsApp Web İçin Karanlık Mod Nasıl Açılır?

  Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp platformu masaüstü Web versiyonu için nihayet karanlık mod özelliğini devreye soktu. Peki ya WhatsApp’ta karanlık tema nasıl açılır? İşte WhatsApp’ın Web sürümü için koyu tema görünümünü açma adımları…

  Uzun bir süredir WhatsApp Web kullanıcıları tarafından sıklıkla talep edilen karanlık tema özelliğini yakın bir zaman önce resmen yayınlandı. Böylelikle mobil WhatsApp uygulamasında uzun süredir halihazırda kullanımda olan karanlık mod arayüzü; masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan WhatsApp’a girmek isteyenler için de geçerli kılındı.

  Elbette ki WhatsApp Web’in karanlık mod teması çeşitli hile ya da tarayıcı uzantıları ile açılabiliyordu. Fakat resmi bir gece modu temasının eksikliği, hele de WhatsApp gibi bir uygulamaya pek yakışanın bir durum değildi. Bunun üzerine Facebook şirketi, WhatsApp’ın Web sürümü için uzunca zamandır ısrarla istenen alternatif temasını aktifleştirdi.

  WhatsApp Web Karanlık Tema Seçeneği
  WhatsApp Web Karanlık Tema Seçeneği

  Adım Adım WhatsApp Web Karanlık Mod Açma

  WhatsApp Web’te karanlık tema seçeneğini açmak esas itibariyle oldukça basit birkaç adımdan oluşmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ilk adım kullanmakta olduğunuz tarayıcıyı açmak ve aşağıdaki adımları sırası ile takip etmek olacaktır:

  1. Şu bağlantıya tıklayarak WhatsApp Web sayfasını açın.
  2. QR kodu ile WhatsApp Web’e giriş yapın.
  3. Ekranın üst kısmındaki üst üste üç nokta ikonuna tıklayın.
  4. Ayarlar seçeneğine dokunun.
  5. Tema ekranına girin.
  6. Koyu opsiyonunu işaretleyin ve kaydedin.

  Evet, artık WhatsApp Web’i karanlık tema ile kullanma keyfinizin tadını çıkarabilirsiniz! Karanlık moddan varsayılan temaya geçiş yapmak için ise aynı adımları izleyip Koyu opsiyonu yerine Varsayılan (Default) seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu sayede eskisi gibi WhatsApp’ı aydınlık görünümünü ile kullanmaya devam edeceksiniz.

  Karanlık Temanın Faydaları
  Karanlık Temanın Faydaları

  Karanlık Mod Özelliğinin Faydaları Nelerdir?

  Twitter, Facebook, Instagram, WhatsApp ve hatta son olarak WhatsApp Web gibi popüler sosyal medya ağlarının son yıllarda büyük ölçüde ağırlık gösterdiği karanlık tema tasarımları; yalnızca internet platformlarında değil iOS, Android ve Microsoft Windows gibi işletim sistemleri tarafından da epeyce rağbet gören bir yenilik oldu. Birçok platform kullanıcıları için karanlık mod seçeneği hazırlayarak renk paletlerini güncellemeye karar verdi. Peki ya neden? Uygulamalarda karanlık mod özelliğinin ne gibi ayrıcalıkları var?

  Öncelikle gece modu özelliği kullanılmakta olan cihazın bataryası için müthiş faydalı bir araçtır. Karanlık tasarımlar cihaza enerji tasarrufu sağlar ve daha yavaş pil tükenmesi durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında kullanıcıların göz sağlığı için tehlike arz edecek hasarlar da mümkün olduğunca minimize edilir, göz yorgunluğu optimum seviyede azaltılır. Karanlık tema özelliğinin faydaları başlıca bunlardır.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.