More

  Fitbit Blaze! Dokunmatik, renkli ekranlı, akıllı spor saati!

  fitbit-blaze

   

   

  [ads1]Bugün CES 2016’da, Fitbit yeni nesil “akıllı sağlık sporu saati”ni tanıttı. Bu saatin adı Fitbit Blaze.

  Blaze ürünü ve diğer ürünleri ile, Apple Watch gibi ürünlerin rekabetine dahil olmak isteyen Fitbit, sağlıklı bir spor konusunda daha iyi olsa da, özelleştirme ve stil söz konusu olduğunda biraz daha geride kalıyor.

  Blaze, kordon ve kılıf için özelleştirilebilir aksesuar seçeneklerine sahip.

  Blaze’in dokunmatik bir renkli ekranı var ve bu ekran, kullanıcısının akıllık telefonundan mesaj, arama ve takvim gibi bildirimleri gösteren akıllı bildirimler alanı içeriyor.

  The folks at Fitbit de güncellenmiş ve artık müzik kontrolleri yani ses arttırma,kısma, şarkıyı ileri/geri sarma,durdurma,bitirme gibi işlemler direk cihaz üzerinde gerçekleşiyor.

  Ürünü kutusundan çıkardığınızda dikkat edin; 199$ olan Blaze, 249$ olan Surge adlı diğer modelden daha ucuz bir fiyata, üstelik renkli bir ekran ile geliyor. Çünkü Fitbit, Blaze ürününü tercih eden kullanıcılarının ürünü kişiselleştirmek için çeşitli kordon ve kılıf aksesuarları satın alacağını umuyor. Umduğu gibi olur mu bilinmez ama olursa, sanırım, Surge’un fiyatından daha fazla bir ödemeyi Blaze ve Blaze’in aksesuarına yapmış olacaksınız.

  Blaze, GPS sensörüne sahip olmaması ile de Surge modeline göre geride görünse bile Blazebu işlemi de telefonunuzdan GPS bilgilerini alarak yerine getirebiliyor.

  Surge gibi sonraki nesilde yer alan giyilebilir ürünler de standart olarak beş günlük pil ömrü ile geliyor. Çoklu spor ve saf nabız özellikleri ile hem spor yaparken kalp atışlarınızı ölçebilir hem de birden fazla spor alışkanlığınızı ölçümleyebilirsiniz.

  Fitbit Blaze dahili bir GPS sensörüne sahip olmadığı için telefonunuzun GPS sensörüne bağlanarak bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Bunun için bluetooth ile cep telefonunuza bağlanıyor.

  [ads2]Farklı bir şekilde ifade etmek gerekirse Blaze adımlarınızı ve hızınızı kaydederek telefonunuza iletiyor. Sporunuz bittiğinde ise Blaze üzerine sporunuz boyunca çizdiğiniz rotayı iletiyor. Böylece tüm detayları ile Blaze üzerinde yaptığınız sporu görebilirsiniz.

  Ayrıca saatin yüzü de farklı stil ve modlara sahip. Saat görüntüsünü farklı seçeneklerden seçerek değiştrebiliyorsunuz.

  Fitbit’in Blaze’i 200+ cihazla tam uyumlu, tıpkı diğer Fitbit giyilebilir ürünleri gibi. Bu önemli birşey. Çünkü Fitbit kendi işletim sistemini kullanıyor. Dolayısıyla üçüncü parti bir uygulamayı Fitbit giyilebilir ürünlerine yükleyemezsiniz.

  Blaze çok sayıda kişiselleştirilebilir seçenek ile geliyor. Çeşitli kayış modelleri ile gelişmiş bir kişisellik sunuyor. Ancak Blaze, paslanmaz çelik bir gövde ile gelse de, daha ileriki zamanlarda daha iyi seçenekler ile çelik gövdenin uyumunu sağlayan aksesuarlar çıkacağı ifade ediliyor.

  Klasik elastik kayışları 29,95$ ve renkleri siyah, mavi, erik rengi. Lüks deri kayışları ise 99,95$ ve renkleri siyah, gri ve deve rengi. Çelik kayış ise 129,95$ ve gümüş renginde.

  Denemek isteyenlere şiddetle tavsiye ederiz.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.