Fitbit Blaze! Dokunmatik, renkli ekranlı, akıllı spor saati!

fitbit-blaze

 

 

[ads1]Bugün CES 2016’da, Fitbit yeni nesil “akıllı sağlık sporu saati”ni tanıttı. Bu saatin adı Fitbit Blaze.

Blaze ürünü ve diğer ürünleri ile, Apple Watch gibi ürünlerin rekabetine dahil olmak isteyen Fitbit, sağlıklı bir spor konusunda daha iyi olsa da, özelleştirme ve stil söz konusu olduğunda biraz daha geride kalıyor.

Blaze, kordon ve kılıf için özelleştirilebilir aksesuar seçeneklerine sahip.

Blaze’in dokunmatik bir renkli ekranı var ve bu ekran, kullanıcısının akıllık telefonundan mesaj, arama ve takvim gibi bildirimleri gösteren akıllı bildirimler alanı içeriyor.

The folks at Fitbit de güncellenmiş ve artık müzik kontrolleri yani ses arttırma,kısma, şarkıyı ileri/geri sarma,durdurma,bitirme gibi işlemler direk cihaz üzerinde gerçekleşiyor.

Ürünü kutusundan çıkardığınızda dikkat edin; 199$ olan Blaze, 249$ olan Surge adlı diğer modelden daha ucuz bir fiyata, üstelik renkli bir ekran ile geliyor. Çünkü Fitbit, Blaze ürününü tercih eden kullanıcılarının ürünü kişiselleştirmek için çeşitli kordon ve kılıf aksesuarları satın alacağını umuyor. Umduğu gibi olur mu bilinmez ama olursa, sanırım, Surge’un fiyatından daha fazla bir ödemeyi Blaze ve Blaze’in aksesuarına yapmış olacaksınız.

Blaze, GPS sensörüne sahip olmaması ile de Surge modeline göre geride görünse bile Blazebu işlemi de telefonunuzdan GPS bilgilerini alarak yerine getirebiliyor.

Surge gibi sonraki nesilde yer alan giyilebilir ürünler de standart olarak beş günlük pil ömrü ile geliyor. Çoklu spor ve saf nabız özellikleri ile hem spor yaparken kalp atışlarınızı ölçebilir hem de birden fazla spor alışkanlığınızı ölçümleyebilirsiniz.

Fitbit Blaze dahili bir GPS sensörüne sahip olmadığı için telefonunuzun GPS sensörüne bağlanarak bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Bunun için bluetooth ile cep telefonunuza bağlanıyor.

[ads2]Farklı bir şekilde ifade etmek gerekirse Blaze adımlarınızı ve hızınızı kaydederek telefonunuza iletiyor. Sporunuz bittiğinde ise Blaze üzerine sporunuz boyunca çizdiğiniz rotayı iletiyor. Böylece tüm detayları ile Blaze üzerinde yaptığınız sporu görebilirsiniz.

Ayrıca saatin yüzü de farklı stil ve modlara sahip. Saat görüntüsünü farklı seçeneklerden seçerek değiştrebiliyorsunuz.

Fitbit’in Blaze’i 200+ cihazla tam uyumlu, tıpkı diğer Fitbit giyilebilir ürünleri gibi. Bu önemli birşey. Çünkü Fitbit kendi işletim sistemini kullanıyor. Dolayısıyla üçüncü parti bir uygulamayı Fitbit giyilebilir ürünlerine yükleyemezsiniz.

Blaze çok sayıda kişiselleştirilebilir seçenek ile geliyor. Çeşitli kayış modelleri ile gelişmiş bir kişisellik sunuyor. Ancak Blaze, paslanmaz çelik bir gövde ile gelse de, daha ileriki zamanlarda daha iyi seçenekler ile çelik gövdenin uyumunu sağlayan aksesuarlar çıkacağı ifade ediliyor.

Klasik elastik kayışları 29,95$ ve renkleri siyah, mavi, erik rengi. Lüks deri kayışları ise 99,95$ ve renkleri siyah, gri ve deve rengi. Çelik kayış ise 129,95$ ve gümüş renginde.

Denemek isteyenlere şiddetle tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Facebook, Paris'deki Terörist Saldırı İçin Uygulama Yazdı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Son Eklenenler

CAPTCHA Nedir ve Neden Kullanılır?

Çevrimiçi olarak bir internet sitesinde dolaşırken karşılaştığınız CAPTCHA doğrulamaları, web sitelerinde sıklıkla kullanılan bir Turing Testi metodudur. Peki ya bir internet platformu...

WordPress Blogları İçin Olmazsa Olmaz En İyi 5 Eklenti

PHP ve MySQL tabanlı hazır kişisel blog yazılımı Wordpress, gerek şahsi kullanımlarda gerek ise işyeri odaklı sitelerde sıklıkla tercih ediliyor. Günümüzün en...

PC’den Instagram’da Nasıl Fotoğraf ve Video Paylaşılır?

Fotoğraf ve video yayınlama platformu olarak günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, Facebook çatısı altında başarıyla hizmet vermeye devam ediyor....

Windows 10 İçin En İyi Duvar Kağıdı İndirme Siteleri

Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan işletim sistemi olarak bilinen Windows 10, standart kullanıcılarına birbirinden güzel duvar kağıdı resimleri sunuyor. Ancak bu duvar...

PDF Dosyasını Microsoft Word Dosyasına Dönüştürme

Bilgisayarınızda bulunan yüksek kaliteli PDF dosyalarını Microsoft’un meşhur ofis uygulaması Word ile uyumlu hale mi getirmek istiyorsunuz? Elinizdeki PDF belgelerini Word’e dönüştürmek...

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!