More

  Coronavirüs Sebebiyle Google I/O 2020 Tamamen İptal Edildi

  Corona Virüsü endişeleriyle bir süreliğine askıya alınan Google I/O 2020 geliştirici fuarının organizasyonu bu sene tamamen iptal oldu. Normal şartlar altında etkinliğin 13 – 14 – 15 Mart 2020 tarihlerinde Mountain View’daki Shoreline Amfi Tiyatrosu’nda yapılması bekleniyordu. Ancak Google’ın yeni projelerini ve sunumlarını gerçekleştirdiği yazılım etkinliğinin dünyayı kasıp kavuran salgın şartları altında yapılmasının mümkün olmayacağı paylaşıldı.

  Her sene San Francisco, Kaliforniya’da yazılım geliştiricilerine yönelik olarak düzenlenen Google I/O etkinliğinin 2020 gösterimi, geçtiğimiz haftalarda belirsiz bir tarihe dek ertelenmişti. Google tarafından açıklanan ilk bilgilere göre organizasyonun sanal olarak internet üzerinden kullanıcı karşısına çıkması planlanıyordu. Fakat bugün alınan haberlere göre Google, I/O 2020 etkinliğini bütünüyle gözden çıkardı.

  Tüm dünyada 10 binin üzerinde insanın ölümüne sebep olan ve 200 binin üzerinde vaka sayısı olduğu tespit edilen Corona Virüsü enfeksiyonu, pek çok teknolojik girişim ve buluşmanın da önünü tıkadı. Geçtiğimiz sene 5 bine yakın ziyaretçiyi bir araya getiren Google I/O etkinliği, oluşacak güvenlik zaafı sebebiyle hiçbir riske girmeden rafa kaldırıldı.

  Google I/O etkinliğinin bu yılki buluşmasının iptal olduğu kararı, Google Geliştiricileri tarafından resmi Twitter hesapları vasıtasıyla takipçilerine aktarıldı. Toplantının iptal edilme kararını Google şu cümleler ile hayranlarına duyurdu:

  Geliştiricilerimizin, çalışanlarımızın ve yerel halkın sağlığı ve güvenliği için endişe duyuyoruz. Buna istinaden ne yazık ki hiçbir şekilde bu yıl bir Google I/O etkinliği düzenleyemeyeceğimizi açıklamak isteriz. Şu anda hepimizin yapabileceği en önemli şey, karşılaşabileceğimiz zorluklara karşı dikkatimizi toplamak ve odaklamaktır. Topluluklarımızın güvenli, bilgili ve bağlantıda kalmasına yardımcı olmak adına elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Geliştirici blog sayfalarımız ve topluluk forumlarımız aracılığıyla devam eden Android güncellemelerini sizinle paylaşmaya devam edeceğimizi lütfen unutmayın.

  COVID-19 salgını nedeniyle artık evden çalışma sistemine geçmiş olan Google, hiçbir personelinin ve seveninin sağlığını tehlikeye atmak istemedi. Elbette ki alınan bu iptal kararına üzülen ve aylar öncesinden bilet satın almış pek çok insan olacaktır. Ancak bu kararın sağlık ve güvenliğiniz açısından en doğru karar olduğunu hatırlatmakta yarar var.

  Google I/O etkinlikleri sayesinde yeni geliştirilen Google hizmetlerini, Gmail, Haritalar, Fotoğraflar, Google Play Store gibi araçların özelliklerini ve Android işletim sistemi yeniliklerini merak edenlere aktaran platform; yapılacak tüm yeni gelişmelerin resmi internet kanalları üzerinden yazılı olarak açıklanmaya devam edeceğini bildirdi.

  Google I/O 2020 Biletleri Nasıl İade Edilir?

  Daha önceden bir Google I/O bileti satın aldıysanız, Google size bu konuda mümkün olduğunca yardımcı olacak birkaç alternatif sunuyor. Eğer biletinizi 13 Mart tarihinden önce satın aldıysanız Google paranızın tamamını eksiksiz olarak iade edeceğini belirtti. Ancak eğer biletinizi satın alım tarihiniz 13 Mart’ı geçtiyse, şu anki biletinizi Google I/O 2021 etkinliğinde kullanmanız gerekiyor.

  Bununla beraber isteğe bağlı olarak aylar öncesinden elinizde bulundurduğunuz biletin parasını geri almak yerine; biletinizi bir sonraki yıl gerçekleşecek olan Google I/O buluşmasına da erteleyebilirsiniz. Bunun için Google ile ya da bileti satın aldığınız kaynakla iletişime geçmeniz gerekiyor.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.