Son Eklenenler
Youtube Bu Videodan 9 Milyon Dolar Kazandı

Youtube Bu Videodan 9 Milyon Dolar Kazandı

youtube gangnam style kazandirdiEvet yanlış duymadınız. Ünlü video ve müzik paylaşım sitesi olan YouTube, 2012 gelirlerini açıkladı. 4 yıl önce Google tarafından satın alınan ve uluslararası platformda ün yapmış video paylaşım sitesi YouTube 2012 yılında toplam 60 milyon dolar geliri olduğunu söyledi. Ücretsiz paylaşım sitesinin bu gelirlerinin çoğu elbetteki reklamlardan karşılanmakta. Reklamlar haricinde en büyük geliri ünlü kişi ve gruplara ait paylaşımları içeren bölümsel videolardan kazanıyor.

YouTube yetkililerinden yapılan açıklamaya göre 2012 nin son çeyreğinde piyasaya çıkan Gangnam Style isimli video tek başına izlenme rekorları kırdı. Tek başına 1 milyar 240 milyon kişi tarafından tıklanarak izlenen Gangnam Style, YouTube‘ye 9 milyon dolar kazandırdı. Koreli PSY tarafından söylenen bu şarkı 2012’nin son çeyreğinde tüm dünyada bir trend haline gelirken müzik piyasası uzmanları bu hareketli şarkının hem temposal hem de klip özelliklerinin insanı izlemeye sevk ettiğini açıklamaları da düşündürücü. Enteresan bir dans stili ile birleştirilip klip haline getirilen bu şarkı yaklaşık 1 milyar 300 milyon kişi tarafından izlendi. Youtube’de izlenme rekorunu da kıran bu parça izlendiği yerde para basmayı basmayı başardı. Google tarafından da desteklenen YouTube 2011’e göre gelirlerini %36 oranında arttırdı.

Bir önceki yazımız olan iOS, Android, Windows 8 Hangisi Size Göre? başlıklı makalemizde Android, iOS ve iOS Windows 8 android karşılaştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.