Son Eklenenler
WI-FI Sinyalleri Bitkilere Zarar Veriyor

WI-FI Sinyalleri Bitkilere Zarar Veriyor

Hemen hemen herkesin evinde bulunan kablosuz cihazların (modem, telefon, kablosuz yazıcı) yaydığı Wi-Fi sinyalleri ABD’de yapılan bir araştırmaya göre bitkilere büyük ölçüde zarar vermekte. Bu ilginç araştırmanın sonucu Amerika Birleşik Devletleri’nin North Jutland bölgesindeki Hjallerup Okulu öğrencileri tarafından gözlemlenerek kesinleştirildi. Henüz daha bilim literatürüne geçmeyen bu deney Hyallerup Lisesi öğrencilerinin yalnızca ellerindeki imkanları kullanarak yapmış oldukları bir deneyler dizisinden oluşmakta. Deney için kullanılan bitkinin, kısa sürede büyüyebilen tere otu olduğu belirtildi. İki farklı ortamda 12 gün boyunca teste tabi tutulan tere tohumlarının 12. günün sonunda aynı su ve ışık şartlarının verilmiş olmasına rağmen, Wi-Fi sinyallerine maruz kalmayanlar normal gelişimini tamamlarken, Wi-Fi sinyallerine maruz bırakılan tohumların tamamen formunu kaybetip hiçbir şekilde gelişemediği belirtildi.

wi-fi sinyalleri bitkilere zarar veriyor

Deneyde kullanılan Wi-Fi sinyalleri sıradan modem ve cep telefonlarının WI-FI sinyalleri aracılığıyla oluşturuldu. Aynı sıcaklık, ışık ve nem oranında bekletilen tohumların Wi-Fi sinyallerine maruz kalanlarında form değişikliğine bile rastlandığı belirtilmekte. Deneyi yapan okul öğrencilerine Danimarka Bilim Fuarında ödül verildiği bildirildi. Danimarka Bilim Fuarı’nın jüri üyeleri deneyin laboratuvar ortamında da tekrarlanması gerektiğinin altını çizerken, bu araştırmanın başlangıç niteliği taşadığını da sölzerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Efsane Oyun Angry Birds Star Wars II'yi Ücretsiz İndir başlıklı makalemizde Angry Birds Star Wars 2, Angry Birds Star Wars II ve Angry Birds Star Wars II bedava hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.