Son Eklenenler
Üniversiteyi Türk Dünyasında Türkiye Türkçesiyle Okuyun

Üniversiteyi Türk Dünyasında Türkiye Türkçesiyle Okuyun

LYS sonuçları açıklandı ve başarılı olan öğrencileri şimdi de doğru tercih yapma telaşı sardı. Teknoloji Defteri olarak üniversite okumanın yanısıra kendisini geliştirmeyi, dünyada geçerliliği olan bir dili öğrenmeyi, Türk Dünyasının farklı ülkelerinden ve akraba topluluklarından gelen öğrencilerle birlikte kaynaştırmayı ve en önemlisi Türkiye’de ki üniversitelere denk ve denkliği YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) tarafından kabul edilmiş bölümlerde çağdaş koşullarda öğrenim görmenize olanak sağlayan şartları barındıran bir kurumu tanıtmak istiyoruz.

Kırgızistan İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi bünyesinde 1992 yılında Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından açılan Türk Dünyası İşletme Fakültesi ve bu fakültenin içerisinde faaliyet gösteren Uluslararası İlişkiler, İşletme ve Turizm İşletmeciliği bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlerde öğrenim süresi 4 yıl olmakla beraber eğitim dili tamamen Türkiye Türkçesidir.

Bölümlerin tamamı Türkiye’de ki müfredata paralel olup Türkiye Üniversitelerinin öğrencilerine tanıdığı bütün hak ve yetkiler Türk Dünyası İşletme Fakültesi öğrencilerine de tanınmaktadır. Denkliği YÖK tarafından kesin olarak tanınmış olan üniversitede İstanbul Üniversitesi’nin müfredadı birebir uygulanmaktadır. Eğitim bedelinin ucuz olduğu bölümlerden mezun olan öğrenciler Türk Dünyasının sayılı şirketlerinde özellikle tercih edilmektedir. Dilde Fikirde ve İşte birlik ülküsü, Türk Dünyası İşletme Fakültesi’nin temel felsefesi olmakla birlikte bölümleri tercih eden öğrenciler Kırgız Türkçesi’nin yanı sıra Rusça’yı da akıcı bir şekilde öğrenebilirler.

Kırgızistan Calal-Abad’da ki Türk Dünyası İşletme Fakültesindeki bölümler

Uluslararası İlişkiler Bölümü – TM1 puan türünden öğrenci almakta olup tercih kodu 4441016’dır

İşletme Bölümü – TM2 puan türünden öğrenci almakta olup tercih kodu 4441024’tür

Turizim İşletmeciliği Bölümü TM1 puan türünden öğrenci almakta olup tercih kodu 4441065’dir.

Üniversiteyi Türk Dünyasında Türkiye Türkçesiyle Okumaya davet ediyoruz.

İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi Tanıtım Videosunu izleyebilirsiniz

İletişim için

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Merkezi
Adres: Kemalpaşa Mahallesi Bukalidede Sokağı No: 4 Belediye Sarayı ArkasıAnkaravi Mehmed Efendi Medresesi
Posta kodu: 34134 / Posta kutusu: 9
Saraçhane / Aksaray / Fatih / İstanbul / Türkiye
Telefon: +90 212 511 10 06 (pbx)
Belgegeçer: +90 212 520 53 63
E-Posta: tdav@turan.org – egitim@turan.org

Bir önceki yazımız olan Microsoft'da Önemli Kayıp başlıklı makalemizde Don Mattrick, Don Mattrick zynga transfer ve microsoft zynga transferi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.