Son Eklenenler
Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak bileti alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlara dikkat ederseniz daha rahat, daha güvenli ve daha ucuza uçak bileti sahibi olmuş olursunuz. Uçak firmalarının bazı dönemlerde yapmış olduğu ucuz uçak bileti kampanyalarını takip ederek ucuz bilet bulma olanağınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca bu kampanyalardan yararlanamasanız bile erken rezervasyon yaparak uçak biletinizi ucuza alabilirsiniz. Uçak biletinizi gidiş-dönüş olarak bir arada satın alırsanız hem fiyat olarak daha ucuza gelir hem de daha planlı bir durum söz konus olur. Türk hava yolları bileti, Pegasus bileti, Atlasjet uçak bileti gibi firmalardan alınan biletlerde dahi biletin üzerinde yer alan ifadelere dikkat etmelisiniz. Biletin üzerinde “biletinizde değişiklik yapılamaz” veya “biletiniz iade edilemez” gibi ibareler varsa bunlara dikkat edin. Biletinizin değişiklik yapılamaz olduğundan haberdar olun. Eğer imkanınız varsa esnek biletlerden almaya çalışın. Böylece biletinizin  tarih veya saatini değiştirme olanağınız olur.

Bileti aldığınız firmanın Türsab’a üye olduğuna dikkat etmelisiniz. Biletinizi alırken çağrı merkezini kullanacaksanız güvenli bir ortamda kredi kartı bilgilerinizi paylaşmalısınız. Eğer biletinizi online alacaksanız firmanın web sitesinde 3D güvenlik  seçeneğinin olup olmadığını kontrol ediniz. Günümüzde uçak firmaları online sistemini oldukça geliştirdi. Firmaların web sitesinden güvenle uçak bileti alabilirsiniz. Uçak biletinizi aldıktan sonra check in işlemlerini artık kendiniz yine online olarak yapabiliyorsunuz. Bu sayede bilgisayar başından hiç kalkmadan tüm işlerinizi halledip sadece uçak seferine 1-2 saat kala havaalanına giderek seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uçak bileti alırken bunlara dikkat ederseniz, herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yolculuğunuzun keyfini çıkarırsınız. Konforlu ve kaliteli bir hizmet için size en iyi şekilde hitap eden ve zamanı uyan firmadan alışveriş yapmaya çalışın. Uçak firmaları yoğun talep edilen şehirlere çok fazla sefer oluşturmaktadır. Az yoğunluğu olan şehirlere ise günde 1 veya 2 kere sefer düzenlenmektedir. Gün geçtikçe ülkemizde havalimanı açılmaya devam ediyor. Bu uçak yolcuğulunun daha çok popülerleşmesini göstermektedir. İstanbul’da da 3.havaalanının yapılmasına başlandı. Bunun amacı uçak trafiğini biraz daha azaltmak. İki havaalanı İstanbul’a yetmez duruma geldi ve bu yüzden rötar sayısı arttı. İnsanlar zaten uçağı hızlı ulaşım olduğu için tercih ediyorlar. Bu yüzden rötarla karşılaşınca pek de hoşnut olmazlar. Online bilet alabileceğiniz gibi, Atlas jet iletişim bilgilerine ulaştığınız zaman çağrı merkezinden de bilet almanız mümkündür. Bazı turizm, ulaşım blogları da uçak firmalarıyla anlaşıp sitesinden uçak bileti satışı yapabiliyor. Bu tarz blogların güvenliğinden emin olmanız gerekmektedir. 3D güvenliği olmayan sitelerden alışveriş yapmanızı önermiyoruz. Uçak bileti alırken kredi kartı bilgilerinizi gireceğiniz için güvensiz sitelerden alışveriş yapmayın. Gerekli araştırmayı yaptıktan sonra ve güveni sağladıktan sonra size uygun tarihe uçak bileti alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android 4.4 Kitkat Tanıtımı başlıklı makalemizde Android, Android 4.4 ve Android 4.4 KitKat hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.