Son Eklenenler
Türksat Maps Ücretsiz Olacak

Türksat Maps Ücretsiz Olacak

Turksat Maps artik ucretsizTürkiye’nin uydu sistemlerinde lider kuruluşu Türksat, üzerinde çalıştığı ve şimdiye kadar ücretli olarak kullanıma sunduğu Türsat Maps hizmetini bundan sonra ücretsiz olarak vereceğini bildirdi. Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay tarafından düzenlenen basın toplantısında, 60 cm’lik çözünürlükteki Maps hizmerinin 3 boyutlu hale getirildiği ve Amerika uydu firmalarından alınan görüntülerle birleştirildiği açıklandı. Türksat Maps‘ın şimdiye kadar özellikle kamu kuruluşları tarafından kullanıldığı bunların içerisinde Orman Genel Müdürlüğü ve İmar – İskan Genel Müdürlüğü’nün bulunduğunu sözlerine ekleyen Dalbay, özellikle kalabalık yerleşim birimlerindeki görüntülerin sürekli olarak yenilendiğini ve bununla birlikte Türkiye’nin her köşesinin eski ve yeni görüntülerini karşılaştırmalı olarak izleyebilme imkanı tanıdıklarının altını çizdi.

Yakın zamanda Göktürk-1 uydusundan gelecek görüntülerin de ekleneceği Türksat Maps hizmetini yerel bağlamda Google Earth’den daha sağlıklı kullanabilme imkanına sahip olacağız. Hizmetin ücretli olan kısımlarında çözünürlüğün daha yüksek olduğu belirtilirken Türksat Maps hizmerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google "Türkiye'nin Harikaları" Temalı Doodle Yarışması Düzenledi başlıklı makalemizde Doodle 4 Google türkiye, Google ve google resim yarışması hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.