Son Eklenenler
Toshiba Satellite W30t İle Hem Notebook Hem Tablet Keyfi

Toshiba Satellite W30t İle Hem Notebook Hem Tablet Keyfi

Japon teknoloji devi Toshiba günümüz şartlarına en uygun cihazları piyasaya sürmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda artan tablet kullanımının tam tersi istikamette azalan Notebook tercihleri kullanıcıların bazı işlevleri yerine getirmelerinde sıkıntı yaratabiliyor. Müşterilerinin istekleri doğrultusunda en verimli cihazları üretmek için oldukça yüksek meblağları yalnızca AR-GE çalışmalarına ayıran Toshiba hem piyasada tutunabilmek için hem de aynı cihaz üzerinde profesyonel işlevleri kazandırabilmek için hem Notebook hem tablet keydini tek bir cihazda toplamayı başardı. Dün tanıtımını yaptığı ve satışına başlanılan Toshiba, Satellite W30T ile hem dizüztü bilgisayarın işlevselliği hem de tablet bilgisayarın kullanım kolaylığını tek cihazda toplamayı başarmış.

Satellite W30T cihazının en büyük özelliği eklenebilen klavyesi ile Notebook işlevselliği kazanmış olması ve en büyük avantajı her iki cihaz arasında (Notebook – Tablet) kolay geçiş yapılabilmesi olmuş. 13.3 inc genişliğinde dokunmatik ekranı ile çoklu dokunmaya izin veren sensörleri sayesinde oldukça rahat bir kullanım sunanmayı amaçlayan Satellite W30T 500 Gigabyte Hard Diski ile standart tabletlerden çok daha büyük kapasiteye sahip. Tasarım açısından ödül alabilecek bir inceliğe sahip olan bu cihazın hem klavye bloğunda hem de ekran bloğunda ayrı ayrı pilleri bulunmakta. Ayrı ayrı pillerle daha uzun süre çalışma imkanı sağlayan Satellite W30T üzerinde Windows 8.1 işletim sistemi tercih edilmiş.

Standart notebook bilgisayarlardan daha üstün yeteneklere sahip Toshiba Satellite W30T Intel HD Graphics 4200 ile entegre edilmiş 4. nesil Intel Core işlemci tercih edilmiş. 4 Gigabyte DDR 3 RAM ile performansın doruklarını kullanıcıya yaşatacak olan Toshiba fansız olmasıyla da gürültü kirliliğini de önlemiş oldu. Hem Notebook hem Tabler arayanlar ve tabletinde yüksek performans isteyenler için tavsiye edebileceğimiz bu ürünün fiyatı 700 Euro olarak belirtilmekte. Türkiye satış fiyatı ile ilgili henüz detaylı bir bilgi edinemedik. 2014 Ocak ayından itibaren teknoloji marketlerde yerini alması beklenen Toshiba Satellite W30t, taşınabilir bilgisayar sektörüne yeni bir soluk getirecek.

Bir önceki yazımız olan Android 4.4.2 Geldi başlıklı makalemizde Android, Android 4.4.2 ve Android 4.4.2 güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.