Son Eklenenler
Tablet Mi Almalıyım Laptop Mu?

Tablet Mi Almalıyım Laptop Mu?

Günümüz dünyasında teknolojik gelişmeler hız kesmeden devam etmekte her geçen gün teknoloji dünyasında bir başka yenilik görmekteyiz. Teknolojik dünyasındaki bu yenilikler günlük hayatın kolaylaştırılması konusunda oldukça önem taşımaktadır. Teknolojik birçok ürün günlük hayatımızda pek çok işlev içerisinde kullanılabilmektedir. Günlük hayat içerisinde aktif bir şekilde kullanılan teknolojik ürünlerin başında telefon, tablet, laptop gibi çeşitli ürünler gelmektedir. Her geçen gün gelişmeler ve ilerlemeler sayesinde tablet, laptop ve telefon gibi aletlerin özelliklerinde ciddi ilerlemeler söz konusu olmaktadır. Bu durumda kişileri bu aletler arasında ikilemde bırakmaktadır. En çok alınması konusunda ikilem yaşanan aletler ise tablet ve laptoptur. Birbirine benzer ve farklı özellikleri ile kişilerin almak konusunda ikilemde kaldığı bu ürünler, teknolojik gelişmelerin insanlara sunduğu son olanaklar arasında yer almaktadır. Tablet PC özelliği tabletlerin daha çok tercih edilmesine neden olurken, laptopların hafızalarının daha fazla olması da laptopların daha fazla tercih edilmesine neden olmaktadır.

Laptop diz üstü bilgisayar olarak adlandırılan size bilgisayar üzerinden her yerde işlem yapma şansı verebilen bir üründür. Kablosuz olma özelliği ile birçok yere yanınızda taşıyabilir işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tablet ise laptop’a göre daha ufak boyutludur. Ufak olmasından çok daha önemli bir özelliği ise tabletin laptop’a oranla çok daha hafif bir alet olmasıdır. Bu sayede tablet laptop’a göre çok daha kolay bir şekilde taşınabilmektedir. Bu durumda eğer kullanacağınız ürünü sizinle hemen hemen her yere taşıyacaksanız tercihiniz daha çok tabletten yana olmalıdır. Çünkü taşıma konusunda laptop’a oranla tablette daha rahat edersiniz. Aynı zamanda laptop ve tabletler farklı özelliklere sahiptir. http://www.724tikla.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/tablet-pc bu konuda ön plana çıkan özelliklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tablet ve laptop farklı özellikleri ve kullanım alanları ile oldukça önemli teknolojik aletlerdir. Eğer sadece oyun oynayıp, internete girilecek ve daha basit işlemler uygulamalar kullanılacaksa tablet daha iyi bir seçimken, daha ağır uygulamalar ve işlemler için laptop kullanılmalıdır. Görüldüğü üzere tablet veya laptop almak tamamen kişinin üründen beklentilerine göre değişmektedir. Kişi ürün satın alırken öncelikli olarak kendi beklenti ve isteklerini ön planda tutmalı, ürün seçimini ona göre yapmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Pegasus'la İstikamet Yurt Dışı! başlıklı makalemizde istikameryurtdisi.com, pegasus ve pegasus turist of kolomb hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.