Son Eklenenler
Sony SmartWatch 2 Test Sonuçları

Sony SmartWatch 2 Test Sonuçları

Giyilebilir teknolojik ürünlerin hızla geliştirildiği günümüzde başta Samsung ve Apple olmak üzere hemen hemen bütün teknoloji devleri kendi tasarımlarını piyasaya sürmeye başladı. Gerçi Apple hala ortaya birşey koyamadı ama bu alanda Samsung ve Sony’nin şimdilik tartışmasız üstünlükleri devam etmekte. Sony geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü SmartWatch 2 adlı geliştirilmiş özellikli akıllı kol saati ile oldukça fazla rağbet görmeye başlamış ve ürün şimdilerde bütün ülkelerde en çok satılan giyilebilir teknolojik ürün olarak isimlendirilmişti. SmartWatch 2 akıllı saat, hem özellik hem de performansıyla göz doldururken Teknoloji Defteri olarak ürün ile ilgili testlerin sonuçlarını sizlerle paylaşmaya karar verdik. Eğer yoğun bir tempoya sahipseniz ve aradığınız ürün kolay kullanımlı pratik bir tasarım ise Sony SmartWatch 2 tam size göre.

sony smartwatch 2

SmartWatch 2 Özellikleri

Android 4.0 ve üzeri işletim sistemleriyle uyumlu olarak üretilen SmartWatch 2, hızlı bir biçimde e-postalarınızı kontrol edebilmenizi, smslerinizi görebilmenizi, Facebook güncellemelerini doğrudan takip edebilmenizi ve en önemlisi sıklıkla cebinizden telefonunuzu çıkarmamanızı sağlayan en pratik çözüm olarak karşımıza çıkmakta. 1.6 inc büyüklüğündeki ekranıyla ve yalnızca 220 x 176 piksel çözünürlüğüyle maksimum 7 güne kadar dayanabildiği belirtilsede standart bir kullanıcı için ortalama 3-4 gün kadar bataryası bitmeden kullanılabilmekte. 122 gram ağırlığıyla kolunuzu yormadan rahat bir kullanım sunan SmartWatch 2 görüntüsüyle de her çeşit kıyafetinize yakışabilmekte.

Türkiye’de 450 TL fiyat ile satışına başlanan SmartWatch 2’nin Samsung’un Galaxy Gear adlı kol saatinden daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. 779 TL ile piyasada satın alabileceğiniz Samsung’un akıllı saati ile arasında yaklaşık 300 liralık fiyat farkı olması, bataryasının daha uzun süre dayanabilmesi, rakiplerine kıyasla daha büyük bir avantaj sağlamakta. Ayrıca Samsung Galaxy Gear’ın daha az sayıda telefon modeli ile eşleşebildiğini de hatırlatarak, Sony SmartWatch 2‘nin daha fazla model ile rahatlıkla kullanılabildiğini belirtmekte fayda var. Zaten satıcılar da Galaxy Gear’a göre daha çok tercih edildiğinin altını çizerek, daha kaliteli bir görünüşe sahip olduğu söylemekte.

Cihaza eklenen titreşim motoru sayesinde gelen çağrı, sms ve Facebook bildirimlerini isterseniz titreşim ile uyarı özelliğiyle hissedebilmeniz de mümkün olabilmekte. Saat ile telefonunuzu eşleştirmek oldukça kolay ve iki cihazı birbirine eşleştirdikten sonra Google Play Store üzerinden temin edebileceğiniz farklı saat ekran görünümlerini indirebilir ve cihazınızda aktif edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Huawei Ascend Mate 2 Sızdırıldı başlıklı makalemizde Huawei, Huawei Ascent Mate 2 ve Huawei Ascent Mate 2 fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.