Son Eklenenler
PlayStation 4’te Skandal

PlayStation 4’te Skandal

En popüler oyun konsollarından biri olan Sony PlayStation 4’e eklenen ‘The Playroom’ kamera özelliğini, kötü amaçla kullanan bazı kişilerin  canlı seks videolarını internet üzerinde paylaştığı ortaya çıktı.
Playstation oyun severlerin heyecanla beklediği PlayStation 4, satışa çıktıktan hemen 2 hafta sonra bu skandalla gündeme düştü. (Sony Playstation 4’ün Türkiye’de satışa çıkacağı tarih 13 Aralık 2013.)playstation 4 skandal goruntulerGeçtiğimiz hafta sonunda, ‘The Playroom’ özelliğini aktif hale getirip kameraya karşı oyun oynadığı sırada bulundukları ortamı online olarak paylaşan Darckobra adlı bir  kullanıcı oyun konsolunun bu özelliğinı amaç dışı kullandığı ortaya çıktı. Haber paylaşım platformlarından Reddit’teki başka  bir kullanıcının kendi oyun konsolundaki  ‘The Playroom’ özelliğini açtığı anda Darckobra nickli kullanıcının partneriyle  canlı yayında ilişkiye girerken  yayınladığını ifade etti.

Bu olayı online olarak aynı anda binlerce kişiye izletmişti.
Durumu farkeden Sony PS sorumluluları derhal olaya müdahale ederek sistemi pasif hale getirdi.
PlayStation, resmi  Twitter hesabından “The Playroom özelliğini  kullanırken içeriğinizin tamamen oyun üzerine olması gerekmektedir. Kullanım şartlarına uygun olarak moderasyon yapıyoruz” bildirimini paylaştı.

PlayStation 4 ile Tanışın (Video)

Bir önceki yazımız olan Instagram'a Yeni Bir Özellik Daha başlıklı makalemizde instagram, instagram mesajlaşma ve instagram ne zaman kuruldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.