Son Eklenenler
Saturn Markası Media Markt Olarak Değişti

Saturn Markası Media Markt Olarak Değişti

Gelişen teknolojiyi Türkiye’ye taşıyan en eski teknoloji marketlerden birisi Saturn bugün aldığı bir kararla tüm mağazalarını kapatacağını açıkladı. Saturn adı altında bugün dünya çapında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 240 şubesi bulunan Saturn’un kapanma kararı almasında en büyük etken aslında yine aynı şirketler grubuna ait Media Markt‘ın Türkiye çapında daha başarılı bir marka bilinirliği elde etmesi olarak gösterilmekte. 16 ülkede toplam 16,7 milyar dolar gelire sahip olan Saturn kısacası bir pazarlama stratejisi olarak yalnızca isim değiştirecek.

saturn magazasi

Genelde şehir merkezlerinde yoğunlaşan Saturn mağazaları, ortalama 3500 metre kare alana sahip teknoloji marketleri olarak bilinmekteydi. Ürün kategorileri, marka bilinirliği, lokasyon seçimleri dahilinde tüm Saturn mağazalarının yerine Media Markt mağazalarının açılacağı belirtildi. Bu açıklamaya göre Saturn’un bir uzantısı mahiyetinde Media Markt mağazaları daha önceden Saturn müşterilerinin yeni tercihi halini alacak. Geçmiş dönemlerde Saturn müşterilerinin kazandığı tüm haklar aynen Media Markt mağazaları tarafından sürdürülmeye devam edecek. Saturn mağazalarının Media Markt olarak değişmesiyle müşteri portföyünü genişletmek isteyen şirket öncelikle büyük şehirlere yoğunlaşacak. Yaklaşık 4 bin civarındaki Saturn çalışanı olduğu gibi Media Markt forması giyecek.

Bir önceki yazımız olan Windows 8 Yavaş Mouse Sorunu Çözüme Kavuştu başlıklı makalemizde Windows 8, windows 8 fare sorunu ve windows 8 mouse problemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.