Son Eklenenler
Sanal Savaşta Dünya Üçüncüsüyüz

Sanal Savaşta Dünya Üçüncüsüyüz

Özellikle ürettiği onlarca gerçekçi simülasyonla dikkatleri çeken ve ürettiklerini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok bölgesine ihraç eden HAVELSAN, Türkiye’nin özellikle siber savaş alanında dünyanın ilk üç ülkesi içerisinde yer aldığını belirtti. Havelsan genel müdürü Sadık Yamaç, yaptığı açıklamada ABD ve Çin’den sonra Türkiye’nin sanal savaşta üçüncü sırada olduğunu söyledi. “Konya’yı sanal savaşın merkezi yaptık” sözüyle detaylandırdığı açıklamasına göre, hem bilişim hem de savunma sanayisinde birçok ilke imza attıklarının altını çizdi. Kendilerine özgü bir sistem geliştirdiklerini belirten Yaman bu sayede dışarıdan gelen saldırılara da karşı koyabildiklerini belirtti.

Genesis adı verilen sistemlerinin Polonya silah sistemleri fuarında en iyi savunma sistemi seçildiğini söyleyen Yaman, T.C. Deniz Kuvvetleri tarafından da kullanılan G sınıfı fırkateynlere entegre ettikleri bu sistemle dünyanın en iyi Gemi Entegre Savaş İdare Sistemi olarak adlandırıldıklarını belirtti. Yalnızca yazılım alanında değil aynı zamanda siber savaş ile de mücadele eden HAVELSAN şimdiye kadar İran’ın Nükleer sistemlerin bir virüs yerleştirerek etkisiz hale getirdiklerini, aynı zamanda İsrail uçaklarının saldırdığı Suriye güçlerine ait bir Nükleer binayı da önceden düzenledikleri siber saldırılarla etkisiz hale getirdiklerini vurguladı.

Bir önceki yazımız olan ''Dislike'' Etmek Artık Bir Meslek! başlıklı makalemizde Dislike, dislike etmek artık bir meslek ve dislike sanatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.