Samsung’dan MWC Bombaları Akıllı Saatler

[ads1]Kısa süre önce başlayan MWC (Mobile World Conference) fuarında dünyanın teknoloji alanında ün yapmış şirketleri boy göstermeye başladı. Güney Koreli Samsung MWC 2014‘e hızlı bir giriş yaptı, herkes Galaxy S5 modelini tanıtacağını düşünürken Samsung iki yeni akıllı saat modeliyle kullanıcılarına merhaba dedi. Apple başta olmak üzere çoğu rakibi henüz akıllı saat üretememişken Samsung’un hali hazırdaki modellerinin daha da gelişmiş segmentlerini tanıtması oldukça iddialı. Bugün yapılan basın toplantısında Samsung Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear 2 Neo adlı iki yeni akıllı saati kullanıcıyla buluşturdu. Giyilebilir teknolojiye yönelen Samsung bu sektörde adından sıkça söz ettirmekte, aynı zamanda şirketlerin tutunabilmesi için giyilebilir teknolojilere önem vermesi gerektiği de uzmanlar tarafından belirtilmekte.

galaxy gear 2

[ads2]Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear 2 Neo modellerinde 1 Ghz hızında çift çekirde işlemci tercih edilmekte olup her iki modelde de 512 megabyte RAM kullanılmış. 4 Gigabyte hafıza kapasiyesiyle akıllı saat alanında çığır açan Samsung, Kızılötesi, kalp atışlarını kontrol eden sensör, S-Voice gibi standart donanım ve uygulamaları da kullanmış. Her iki modelde de Samsung’un kendi işletim sistemi olan Tizen’in kullanılması oldukça ilginç, Android işletim sistemiyle ilişkilendirilmesi açısından Tizen’in gelecekte Android’e rakip olması ihtimalini kuvvetlendiriyor. Galaxy Gear 2 ile Galaxy Gear 2 Neo arasındaki tek farkın ağırlık olduğunu belirten şirket yetkilileri, Galaxy Gear 2 Neo’nun diğer modele göre yüzde 13 daha hafif malzeme kullanılarak üretildiğini açıkladı. Her iki model de Nisan ayında piyasaya sunulacak, fiyatı konusunda herhangi bir tahmin yürütmek oldukça zor. Bunu hepimiz bekleyip göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Huawei Dünyanın En İnce Tabletini Tanıttı başlıklı makalemizde Dünyanın en ince tableti, Huawei ve Huawei MediaPad X1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!