Son Eklenenler
Samsung, Finlandiya’ya Taşınıyor!

Samsung, Finlandiya’ya Taşınıyor!

samsung finlandiyaya tasiniyorSamsung, Nokia’nın çalışanlarını kullanacak. Nokia’nın anavatanı olan Finlandiya’ya taşınacak olan Samsung, Finlandiya’da bulunan eski Nokia mühendisleri ile çalışarak çok daha fazla tecrübe kazanacaklarını ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanacaklarını düşünüyor…

Samsung, Finlandiya’da araştırmalar ve geliştirme birimi açacaklarını buradaki mühendisler ile yeni teknolojiler peşinde koşacaklarını belirtti. Nokia bir zamanlar dünyanın en iyisi olmayı buradaki yaptıkları ile başarmıştı.Samsung’un, Nokia’nın anavatanında yeni bir araştırma ve geliştirme birimi açması Nokia’yı rahatsız edecek gibi…Samsung’un bu davranışını örnek alan, takdir eden birkaç ünlü firma daha var ve bu firmalarda üretim yerleri ve araştırma merkezlerini Finlandiya’ya taşımayı düşünüyor.

Ülkede Nokia’dan tecrübe almış bir sürü mühendis bulunuyor. Zaten şirketlerin burayı tercih etmesindeki en büyük etken, tecrübeli mühendislerin bulunması… Büyük şirketler tecrübeli mühendislerin bulunduğu Finlandiya’ya artık Samsung’un buraya yerleşmesi ile çok daha sıcak bakar hale geldi.Samsung farklı teknolojilere açık bir şirket ve farklı teknolojileri ortaya çıkartması ile marka yapmış bir şirket. Bu yüzden burayı tercih etmesi normal diye düşünüyorum.

Intel ve Huawei’de Finlandiya’ya Geliyor!

Intel ve Huawei’de Finlandiya’da bir merkez açmayı düşünüyor.Samsung’un bu hamlesi Nokia’nın başını ağrıtacaktır diye düşünüyorum.  Intel ve Huawei’nin de Finlandiya’ya merkez açması Nokia’ya karşısoğuk duş etkisi yarattı. Lumialar’ı ile akıllı telefon piyasasında büyük bir yer bulan Nokia, Samsung’a karşı nasıl bir tutum izleyecek merak konusu. Diğer şirketlerin gelmesi ise Nokia’yı sinirlendiren diğer bir nokta diyebiliriz. Bakalım neler olacak? Merak konusu gerçekten…

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Hızlı Bilgisayarı Çin'in Parmakları Altında başlıklı makalemizde Dünyanın en hızlı bilgisayarı, en hızlı bilgisayar tienhi 2 ve Tienhı-2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.