Son Eklenenler
Samsung Akıllı Saat Galaxy Gear Özellikleri

Samsung Akıllı Saat Galaxy Gear Özellikleri

Giyilebilir teknolojik ürün tasarımında birbiriyle yarış halinde olan iki markadan hangisinin ilk akıllı saati piyasaya süreceği tartışıla dursun. Bugün yayınlanan bir habere göre Samsung bu yarışı önde götürüyor. Geleceğin en önemli teknolojik ürünleri olma yolunda hızla ilerleyen giyilebilir teknolojiler Samsung tarafından tanıtılacak olan Galaxy Gear adlı saat ile ivme kazanacak. Önümüzdeki hafta Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek olan IFA fuardında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Gear adlı akıllı saat hakkında detaylı bilgiler bugün sızdırılmaya başlandı.

Özellikle gençlere yönelik spor bir tasarıma sahip olduğu düşünülen Galaxy Gear akıllı saatin 2,5 inc boyuntunda 320 x 320 piksel çözünürlüğündeki OLED (bükülebilir) ekranı dikkatleri çekiyor. 1,5 Ghz çift çekirdekli işlemciye sahip olan Samsung Galaxy Gear akıllı saatin 1 Gigabyte hızındaki RAM‘i ile oldukça başarılı bir performans sergilediği belirtildi. İki farklı seçenek halinde piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Gear Akıllı saat, 6 ve 8 Gigabyte kapasite seçeneği ve genişletilebilir bellek yuvası ile birlikte gelecek. 4 Megapiksel kamerası bulunan bu kol saati, aynı zamanda 720p kalitesinde HD video kaydıda yapabilmekte. 10 saate kadar dayanabilen bataryası ve Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle birlikte piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy Gear akıllı telefonun fiyatı hakkında henüz bir varsayım bulunmamakta. Ayrıca hem siyah hem de beyaz renk seçeneğiyle gelmesi planlanan Galaxy Gear gençler tarafından tutulacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Yandex Ücretsiz Navigasyon Hizmetini Duyurdu başlıklı makalemizde ücretsiz navigasyon, yandex ve Yandex Navigasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.