Resim Paylaşım Platformu Imgur, 5 Yıl Sonra Yeniden Türkiye’de Açıldı!

Dünyanın en büyük görüntü paylaşım ve görüntü barındırma platformlarından biri olan Imgur, beş yıllık aradan sonra yeniden ülkemizde kullanıma açıldı. 2015 yılında erişim engeli getirilen web sitesine uygulanan yasak nihayet kaldırıldı.

2015 yılında imgur.com adlı görüntü depolama platformuna ülkemizde getirilen erişim engeli yüzünden ulaşım yolları kapanmıştı. Akabinde kısa bir süre açılan platform, 2017 yılında yeniden engellenmiş ve yalnızca VPN araçları sayesinde erişmek mümkün hale gelmişti. Öte yandan yine Imgur bünyesinde bulunan 0imgur.com isimli alan adı ile de siteye giriş yapılabiliyordu.

Türkiye’de erişim kısıtlaması getirilen Imgur, kapandıktan çok kısa bir süre içerisinde pek çok alternatif görüntü paylaşım sitesinin oluşumuna neden olmuştu. Fakat tüm bu zorluklara rağmen Imgur’un popülaritesi pek de azalım göstermemiş, aksine daha dikkat çekici bir görsel paylaşım ağı olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Wikipedia’dan Sonra Imgur İçin de Erişim Engeli Kalktı!

5 Şubat 2020 tarihinde yeniden ülkemizdeki kullanıcılarına merhaba diyen Imgur, üyelerine herhangi bir kısıtlama göstermeksizin özgür bir ağ olarak hizmet vermeye tekrar başladı. Geçtiğimiz günlerde, üç yıl kapalı kalan Wikipedia bilgi ağının da erişim engelinin kaldırıldığına şahit olmuştuk. Dolayısıyla üst üste gelen bu sevindirici haberler, diğer bazı yasaklı internet sitelerinin de önünün açılacağına müjdeci olabilir gibi görünüyor.

Imgur İçin Uygulanan Erişim Engeli Kaldırıldı!

Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz ve İnsan Hakları Hukukçusu Kerem Altıparmak, geçtiğimiz zamanlarda Imgur’un kapanması üzerine bir itiraz davası açmıştı. Şu anda aktif olarak kullanabildiğimiz Imgur’un açılmasında bu davanın etkisi olduğu iddia edilmekte. Fakat ne yazık ki şimdilik konuya dair net bir açıklama paylaşılmadığı için kesin olarak bu bilgiyi doğrulayamıyoruz.

Imgur’a Video Paylaşma ve Depolama Özelliği Eklendi!

Geçtiğimiz yıl Imgur, dünya çapında büyük ilgi uyandıran yeni bir özellikle kullanıcılarını heyecanlanmıştı. O zamana kadar yalnızca fotoğraf barındırma özelliğiyle bildiğimiz internet ağı, artık video paylaşma işlevini de devreye sokmuştu. Fakat ne yazık ki o zamanlarda Imgur’a ülkemizde erişim izni olmadığı için bu özellikten faydalanmamız mümkün değildi.

Artık özgürce ve doya doya kullanabileceğimiz resim, fotoğraf ve video upload servisi Imgur, ziyaretlerinizi bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Dijital Ödeme Sistemi WhatsApp Pay, Türkiye’ye Gelecek Mi? başlıklı makalemizde dijital ödeme sistemi, Facebook ve Mark Zuckerberg hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder=”Email” btn_text=”Kayıt ol” tds_newsletter2-image=”730″ tds_newsletter2-image_bg_color=”#c3ecff” tds_newsletter3-input_bar_display=”” tds_newsletter4-image=”731″ tds_newsletter4-image_bg_color=”#fffbcf” tds_newsletter4-btn_bg_color=”#f3b700″ tds_newsletter4-check_accent=”#f3b700″ tds_newsletter5-tdicon=”tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o” tds_newsletter5-btn_bg_color=”#000000″ tds_newsletter5-btn_bg_color_hover=”#4db2ec” tds_newsletter5-check_accent=”#000000″ tds_newsletter6-input_bar_display=”row” tds_newsletter6-btn_bg_color=”#da1414″ tds_newsletter6-check_accent=”#da1414″ tds_newsletter7-image=”732″ tds_newsletter7-btn_bg_color=”#1c69ad” tds_newsletter7-check_accent=”#1c69ad” tds_newsletter7-f_title_font_size=”20″ tds_newsletter7-f_title_font_line_height=”28px” tds_newsletter8-input_bar_display=”row” tds_newsletter8-btn_bg_color=”#00649e” tds_newsletter8-btn_bg_color_hover=”#21709e” tds_newsletter8-check_accent=”#00649e” embedded_form_code=”YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy” tds_newsletter=”tds_newsletter1″ tds_newsletter3-all_border_width=”2″ tds_newsletter3-all_border_color=”#e6e6e6″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” tds_newsletter1-btn_bg_color=”#0d42a2″ tds_newsletter1-f_btn_font_family=”406″ tds_newsletter1-f_btn_font_transform=”uppercase” tds_newsletter1-f_btn_font_weight=”800″ tds_newsletter1-f_btn_font_spacing=”1″ tds_newsletter1-f_input_font_line_height=”eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==” tds_newsletter1-f_input_font_family=”406″ tds_newsletter1-f_input_font_size=”eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==” tds_newsletter1-input_bg_color=”#fcfcfc” tds_newsletter1-input_border_size=”0″ tds_newsletter1-f_btn_font_size=”eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9″ content_align_horizontal=”content-horiz-center”]