Son Eklenenler
Qualcomm’un Yeni İşlemcisi Snapdragon 805 Tanıtıldı

Qualcomm’un Yeni İşlemcisi Snapdragon 805 Tanıtıldı

Mobil cihazlaın giderek yaygınlaşması beraberinde farklı tüketici kitleleri için üretilecek çeşitli kalitelerde mobil ürünlerin tasarlanmasına zemin hazırladı. Özellikle akıllı telefon ve tabletlerde sıklıkla tercih edilen işlemci markası Qualcomm bugün tanıtımını yaptığı yeni işlemci modeli olan Snapdragon 805 ile 2014 yılına bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta MT6592 adlı 8 çekirdekli işlemcisini tanıtan MediaTek’e mobil işlemci devi Qualcomm’dan anında yanıt geldi. MediaTek’in yaptığı tanıtım toplantısında Snapdragon 800 ile karşılaştırılan MT6592 işlemcisi oldukça başarılı bir performans sergileyerek izleyicilerden tam not almıştı.

Aradan 3 gün geçti ve Qualcomm tanıtımını yaptığı Snapdragon 805 adlı işlemciyle piyasayı darmadağın edeceğinin sinyallerini verdi. 2,5 Ghz hızında çalışabilen ve Krait 450 çekirdek mimarisine sahip Snapdragon 805 özellikle akıllı telefonlardaki performansıyla MediaTek’i ikiye katladı. Bu işlemci modelinin tanıtımının ardından çoğu mobil cihaz üreticisinin şimdiden sipariş etmeye başladığı belirtilmekte.

Snapdragon 805 işlemci 4 çekirdekli olmasına karşın Adreno 420 grafik işlemcisini de bünyesinde barındırıyor. 4K çözünürlüğe kadar desteklenen görüntü kalitesiyle özellikle büyük ekranlı cihazlarda Ultra HD kalitesini yaşatacak.

Bir önceki yazımız olan Korsan Oyun İndirmede Dünya İkincisi Olduk başlıklı makalemizde korsan oyun, korsan oyun indirme türkiye ve Korsan oyun sıralaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.