More

  Nvidia Shield Oyun Konsolu Yakında

  [ads1]Grafik işlemci üretiminde dünya lideri Nvidia şirketi yapmış olduğu yoğun çalışmaların ardından yüksek performansla çalışabilen bir oyun konsolu ürettiğini açıkladı. Nvidia Shield adıyla piyasaya sürmeyi planladığı yeni oyun konsolu Xbox 720 ve PlayStation 4 arasında hangi yeri alacak şimdilik tartışılırken Android işletim sistemine sahip olacağı belirtilen Nvidia Shield modelli oyun konsolunun hiç de azımsanamayacak derecedeki özellikleriyle piyasada tutunması da an meselesi.

  20 Mayıs 2013 tarihinden itibaren satışa sunulması planlanan Nvidia Shield oyun konsolunun Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 349 USD fiyat ile satılmaya başlanacak. Nvidia tarafından belirlenen bu fiyatın muadil ürünlere göre biraz daha yüksek olduğu farkedilirken. Sony PlayStation’dan 100 dolar pahalı olması, Nintendo 3DS XL’nin fiyatının iki katı olması kullanıcıların tercihleri ve zevklerine göre şekillenebilir.

  [ads2]Nvidia Shield üzerinde Tegra 4 merkezi işlemci, 4 çekirdekli GPU grafik işlemci kullanılmış olması performans açısından son derece dikkat çekici. 720 p HD çözünürlüğe sahip bu oyun konsolunun ekran genişliği 5 inc olarak belirtilmekte. Aynı zamanda üzerinde bulunan stereo hoparlörler ve HDMI çıkış portu sayesinde 4K çözünürlüklü televizyonlara bile bağlanabilip yüksek çözünürlükte görüntü aktarımı yapabilme özelliğine de sahip.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.