Son Eklenenler
Nüfus Cüzdanlarını Atın, Elektronik Kimlik Kartları Geliyor

Nüfus Cüzdanlarını Atın, Elektronik Kimlik Kartları Geliyor

elektronik kimlik karti turkiyeTürkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının şimdiye kadar kullandığu nüfus cüzdanları kısa bir süre sonra yenileriyle değiştirilecek. İçişleri Bakanı Muammer GÜLER tarafından düzenlenen basın toplantısında e-devlet projesi kapsamında tüm vatandaşların kimlik kartlarının yeni “Elektronik Kimlik Kartı” ile değiştirileceği açıklandı. Bakanlık olarak e-devlet projesiyle tek bir platform bünyesinde tüm kamu kuruluşlarına ulaşım imkanı sağlandığını belirten Bakan Muammer Güler, önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde e-devlet projesinde sona gelineceği, tüm vatandaşların hiçbir ek işlem yapmadan tüm resmi işlemlerini tek bir site üzerinden tamamlayacağını belirtti. 21 Bakanlık ve 1000’in üzerinde kamu kurum ve kuruluşunun kendi aralarında elektronik imza ile yazıştıklarının altını çizen İçişleri Bakanı Muammer Güler, aynı şekilde elektronik imzaya sahip özel şahısların ıslak imzaları olmadan resmi yazışmalarını yapabileceğini hatırlattı.

Yakın zamanda tamamlanan yeni kimlik kartı projesi sayesinde üzerinden çip bulunan ve biyometrik fotoğrafımızın olduğu, özel bir şifreleme yönemiyle şifrelenerek çoğaltılıp sahtelerinin yapılmasının oldukça zor olduğu elektronik kartları tüm vatandaşlarımızın kullanımına sunacaklarını belirten Bakan, ehliyet, kredi kartı gibi şahsi kartları tek bir elektronik kartta birleştireceklerinin müjdesini verdi. Yeni kimlik kartları 2-3 yıl içerisinde tüm vatandaşlarımıza dağıtılacak.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Yönetimi Geleceğin Mesleği Oldu başlıklı makalemizde sosyal medya yeni iş imkanları, sosyal medya yönetimi ve Sosyal Medya Yönetimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.