Son Eklenenler
Mobil Kapsama Alanında Dünya Lideriyiz

Mobil Kapsama Alanında Dünya Lideriyiz

Avrupa ülkeri ve ABD’de dahil ülke genelinde kapasama alanı sırasına göre Türkiye’nin dünyanın diğer ülkelerine göre daha ileride olduğu sonucuna ulaşıldı. INSEAD tarafından yapılan araştırmaya göre yalnızca Türkiye sınırları içerisinde nüfusun yüzde 99.4’ünün mobil kapsama alanında olduğu belirtilmekte. Aynı zamanda coğrafi sınır genişliğine göre Türkiye’nin %86 sının kapsama alanı dahilinde olduğu açıklandı. Turkcell’den yapılan açıklamaya göre son dört yıl içerisinde 3G kullanıcı sayısının %55 oranında arttığı, yalnızca mobil internet üzerine yapılan AR-GE çalışmalarının son 6 yıl içerisinde 9 milyar TL’ye yükseldiği bildirildi. Aynı zamanda 3G internet hızında yüzde 150’lik bir artış sözkonusuyken fiyarlarda da megabyte başına yüzde 94’e yakın ucuzlama görüldüğü bildirilmekte. Bugün Turkcell 43.2 Mbit hızlarında 3G internet hizmeti vermekte.

Yakın zamanda LTE teknolojisinin kullanıcılara sunmayı planlayan Turkcell, 900 Mbps’ye varan test denemeleri yaptığını da hatırlattı. Vodafone’da geri kalmadı ve yaptığı LTE bağlantı hız testlerinde 300 Mbps’leri gördüğünü açıkladı. Avea, hali hazırda mobil internetin hızını 4 kat ilerleterek, 84 Mbps’ye kadar ilerlediğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Biri Sizi İzliyor Olabilir başlıklı makalemizde ISeeYou, ISight Kamera hack ve kamera kontrol hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.