Mixer Canlı Yayını Yaparak İnternetten Para Kazanma Yolları

Microsoft tarafından 2016 yılında başlatılan Mixer uygulaması, kullanıcıların oyun yayını yaparak kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır. Tıpkı Twitch platformunda olduğu gibi Mixer’de de canlı yayın yaparak para kazanmak mümkündür. İşte Mixer’de para kazanma yolları…

2016 yılının başında Beam adı altında yayın hayatına başlayan uygulama, 2017 yılında Microsoft tarafından yeniden isimlendirildi ve Mixer uygulaması olarak karşımıza çıktı. Mixer’de ne yapılır ve ne işe yarar, diye düşünüyorsanız Mixer’in Twitch, Facebook Gaming, Dlive.tv ve YouTube ağlarında olduğu gibi kullanıcılarına canlı yayın yapma imkanı sağladığını söyleyebiliriz.

Elbette ki YouTube’da, Twitch’de ve diğer platformlarda para kazanma şansının yüksek olduğu ihtimali, Mixer’de de geçerlidir. Fakat Mixer’in kendine has başka birtakım kuralları olduğunu ifade etmek gerek. Mixer’de para kazanmak için pek çok seçenek olduğu gibi, bundan herkesin yararlanamayacağı da bilinir. Öte yandan Türkiye’de Twitch ya da diğer platformlar kadar popüler olmayan Mixer’da yükselip tanınmak nispeten daha kolay bir adımdır.

Mixer’den Nasıl Para Kazanılır?

Mixer’den Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle Mixer’den para kazanma herkese tanınan bir hak değildir. Twitch’te yayın açmaya başladığınız ilk günden itibaren para kazanabilirsiniz. Fakat Mixer para kazanmak isteyen kullanıcılarına belli şartlar koymaktadır. Bunun için Mixer’de İş Ortağı yahut öteki adıyla Mixer Partneri olmak gerekmektedir. Tabii ki bu da biraz meşakkatli ve uğraş isteyen bir yoldur.

Mixer’den para kazanmanın bir diğer yolu ise bağış seçenekleridir. Örneğin Patreon bağış sistemi üzerinden izleyicilerinize link paylaşarak kanalınıza destek olmalarını talep edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz periyotlarda yayın yapar ve izleyenlerden küçük miktarlarda aldığınız paralar ile sayfanızı şekillendirebilirsiniz.

Eğer bağış sistemine mesafeli yaklaşıyorsanız, yaptığınız Mixer yayınları için bir sponsorluk desteği arayabilirsiniz. Oynadığınız oyunlara destek verecek ve sizin reklamınıza ihtiyacınız olan bir markayı bularak karşılıklı anlaşma sağlayabilir ve böylelikle ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Mixer İş Ortaklığı Partnerlik Nasıl Alınır

Mixer İş Ortaklığı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Mixer’in İş Ortaklığı özelliği platformun kullanıcılarına sağladığı en güvenli para kazanma yöntemidir. Eğer Mixer’de İş Ortaklığı için uygun koşulları sağlar ve İş Ortağı olmaya hak kazanırsanız, Mixer’den düzenli para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki şartlara uygun bir profil oluşturmanız gerekmektedir:

  • Mixer’de en az iki aylık bir üyeliğiniz olmak zorundadır.
  • Hesabınızı aktif olarak kullanıp düzenli yayınlar yapmalısınız.
  • Ayda 12 saatin üzerinde yayın yapmanız gerekir.

Eğer bu şartlara uygun bir şekilde Mixer’i kullanıyorsanız İş Ortaklığı kapsamında değerlendirilirken şansınız oldukça artacaktır. Mixer Partneri nasıl olunur, sorusunun cevabını aldığınıza göre biraz da bunun avantajlarından söz edelim dilerseniz. Mixer’de partnerlik yaptığınız taktirde hesabınıza izleyenlerin abone olma imkanı doğacak ve her aboneden 4,99 dolar para kazanma şansına erişeceksiniz. Elbette ki bu paranın bir kısmı Mixer’e gidecek, ancak yine de iyi bir gelire sahip olabileceksiniz.

Abonelik sistemi dışında Mixer’in İş Ortakları için bir de Ember adlı bağış sistemi bulunuyor. Mixer’de Ember ne işe yarar, diyorsanız bu özellik seyircilerin yayıncılara yaptığı bağışları temsil etmektedir. Yani siz yayın yaptığınız esnada hesabınıza geçen paralar Ember olarak adlandırılır. Bu sanal para birimi sonrasında gerçek paraya dönüştürülür ve parayı çekme hakkına ulaşırsınız.

Bir önceki yazımız olan Mobil Cihazlar İçin En İyi 5 Podcast Oluşturma Uygulaması başlıklı makalemizde Anchor, Podbean ve podcast hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder=”Email” btn_text=”Kayıt ol” tds_newsletter2-image=”730″ tds_newsletter2-image_bg_color=”#c3ecff” tds_newsletter3-input_bar_display=”” tds_newsletter4-image=”731″ tds_newsletter4-image_bg_color=”#fffbcf” tds_newsletter4-btn_bg_color=”#f3b700″ tds_newsletter4-check_accent=”#f3b700″ tds_newsletter5-tdicon=”tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o” tds_newsletter5-btn_bg_color=”#000000″ tds_newsletter5-btn_bg_color_hover=”#4db2ec” tds_newsletter5-check_accent=”#000000″ tds_newsletter6-input_bar_display=”row” tds_newsletter6-btn_bg_color=”#da1414″ tds_newsletter6-check_accent=”#da1414″ tds_newsletter7-image=”732″ tds_newsletter7-btn_bg_color=”#1c69ad” tds_newsletter7-check_accent=”#1c69ad” tds_newsletter7-f_title_font_size=”20″ tds_newsletter7-f_title_font_line_height=”28px” tds_newsletter8-input_bar_display=”row” tds_newsletter8-btn_bg_color=”#00649e” tds_newsletter8-btn_bg_color_hover=”#21709e” tds_newsletter8-check_accent=”#00649e” embedded_form_code=”YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy” tds_newsletter=”tds_newsletter1″ tds_newsletter3-all_border_width=”2″ tds_newsletter3-all_border_color=”#e6e6e6″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” tds_newsletter1-btn_bg_color=”#0d42a2″ tds_newsletter1-f_btn_font_family=”406″ tds_newsletter1-f_btn_font_transform=”uppercase” tds_newsletter1-f_btn_font_weight=”800″ tds_newsletter1-f_btn_font_spacing=”1″ tds_newsletter1-f_input_font_line_height=”eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==” tds_newsletter1-f_input_font_family=”406″ tds_newsletter1-f_input_font_size=”eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==” tds_newsletter1-input_bg_color=”#fcfcfc” tds_newsletter1-input_border_size=”0″ tds_newsletter1-f_btn_font_size=”eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9″ content_align_horizontal=”content-horiz-center”]