More

  Az Kişinin Bildiği En İyi Google Chrome Hileleri ve Püf Noktaları

  Google’ın varsayılan internet tarayıcısı Google Chrome, kendi pazarında tartışmasız bir şekilde en iyi program olarak kabul ediliyor. Muhtemelen pek çok insan gibi siz de bilgisayarınızdan bu yazıyı okurken Chrome kullanıyor olabilirsiniz! Fakat iddia ediyoruz, Google Chrome’u kullanmak için ihtiyacınız olan çoğu püf noktasından haberdarsınız. Bunun için sizlere internet tarayıcınızı daha pratik hale getirecek birbirinden benzersiz Google Chrome ipuçları derledik. Hadi başlayalım…

  1. Google Chrome Sekme Sabitleme

  Google Chrome Sekme Sabitleme

  Google Chrome’da en sık girdiğiniz internet sitelerini bir türlü bir yerlere kaydedemiyor, onları unutuyor musunuz? Bu web sitelerini gözünüzün önünden ayırmamanızı sağlayacak, devamlı başucunuzda bekleyecek bir çözüm ile sizleri tanıştıralım. En sevdiğiniz, en çok girdiğiniz sitelerin üzerine gelip sağ tık yaparak, Sabitle butonuna dokunun ve söz konusu siteler her zaman yanı başınızda dursun!

  2. Ses ve Videoları Yönetme

  Google Chrome Ses ve Müzik

  Yakın bir zaman önce Google Chrome’a eklenen yeni özelliklerden biri olan ses ve video kısayolu, sekmeler arasında dolaşırken YouTube, Soundcloud ya da bir başka sitedeki dosyaları kolaylıkla yönetebilmenize izin veriyor. Bunun için Google Chrome tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alan profil ikonunun yanındaki nota ikonuna tıklayın; ses ve video dosyalarını dilediğiniz sekme üzerinden ister durdurun, ister kapatın, isterse tek tuşla değiştirin!

  3. Google Chrome Ekran Paylaşma

  Chromecast

  Google Chrome ekranını televizyona aktarmak için, platformun halihazırda içinde yer alan benzersiz bir hizmettir. Ancak bu özellik sadece Chromecast destekli cihazları kapsamaktadır. Bilgisayar ekranını televizyona yansıtmak için Chrome’un sağ üst köşesinde yer alan üst üste üç nokta ikonuna tıklayın; akabinde Yayınla… yazısına tıklayın ve yaptığınız işlemi onaylayın. Artık gönül rahatlığıyla televizyondan Google Chrome’a girme keyfini sürdürebilirsiniz!

  4. Google Chrome Klavye Kısayolları

  Google Chrome Klavye Kısayolları

  Chrome’da işlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız internet tarayıcısı sizler için birçok kolay kısayol sağlıyor. Aşağıdaki komutları uygulayarak Chrome’un klavye kısayollarını keşfedebilirsiniz!

  • Ctrl + 1-9: Sekmelerde hızlıca dolaşmak için kullanılır, hangi sekmeye geçmek istiyorsanız 1’den 9’a kadar olan sekme numarasını girerek kolayca erişim sağlayabilirsiniz.
  • Ctrl + Üst Karakter + N: Google Chrome’da gizli mod açmak için kullanılır.
  • Ctrl + Üst Karakter + T: Yanlışlıkla kapatılan sekmeyi geri açar.
  • Ctrl + Üst Karakter + Delete: Chrome geçmişini, önbelleği ve çerezleri temizleme sayfasına yönlendirir.
  • Shift + Esc: Chrome’un görev yöneticisi sayfasını açar.
  • Ctrl + W: Bulunduğunuz sekmeyi kapatır.
  • Ctrl + N: Yeni bir Chrome penceresi açmak için kullanılır.
  • Ctrl + T: Yeni Chrome sekmesi açar.

  Ancak uyarmakta fayda var, yukarıdaki klavye kombinasyonları Microsoft Windows işletim sistemi tarafından desteklenen bilgisayarlar için geçerlidir. Aynı işlemleri Mac bilgisayarlar ile yapmak istiyorsanız, Ctrl yerine Command tuşunu, Alt tuşu yerine ise Command tuşunu kullanmalısınız.

  5. Misafir Kullanıcı Ekleme

  Google Chrome Misafir Kullanıcı Ekleme

  Google Chrome’a misafir kullanıcı eklemek, bilgisayarınızı emaneten teslim ettiğiniz insanların verilerinize kolay kolay ulaşamamasını sağlayan güvenli bir çözüm yoludur. Misafir eklemek için yapmanız gereken adımlar, öncelikle ekranın sağ üst köşesinde yer alan profil fotoğrafınıza tıklamak, sonrasında ise açılan pencerenin en altında bulunan Misafir yazısına tıklamak olacaktır. Misafir ekranını kapatana kadar, yapılan tüm işlemler yeni pencerelerde uygulanacaktır.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.