Son Eklenenler
Microsoft’un Yeni CEO’su Belirlendi

Microsoft’un Yeni CEO’su Belirlendi

Uzun süreden beri teknoloji devini kimin yöneteceği sorusu kafaları karıştırmakta, iş dünyasında büyük sansasyonlar yaratmaktaydı. Yazılım sektörünün dev kuruluşu Microsoft Bill Gates’in kendisini emekliye ayırmasının ardından yönetim açısından bir takım krizler yaşamış, acil olarak şirketi yönetebilecek yeni CEO arayışları başlamıştı. Bloomberg tarafından yapılan habere göre Microsoft’un yeni CEO’su belirlendi. Hali hazırda şirkette başkan yardımcısı olarak görev yapmakta olan Satya Nadella, Bill Gates’in tavsiyesi üzerinde yönetim kurulu tarafından tam yetkili olarak şirket CEO’su seçildi. Hindistan asıllı olan Satya Nadella 1961 doğumlu. Yaklaşık 20 yıllık Microsoft kariyeri olan Nadella, şirkette önemli görevler üstlenmesinin yanı sıra çalışanlar tarafından da takdir edilen bir isim.

Uzmanlar Nadella’nın yeni CEO olarak seçilmesinde en büyük etkenin Hindistan’da son yıllarda yükselişe eçen yazılım sektörünün büyük etkisi olduğunu belirtirken, Microsoft’un yazılım alanında Hindistan menşeli şirketlerle yaptığı anlaşmaların da oldukça fazlalaştığı hatırlatıldı. Bill Gates’in ardından geçici olarak şirketi yöneten Steve Ballmer önümüzdeki ay içerisinde görevini devrederek yönetim kurulu üyeliğinden de ayrılacağını bildirdi. Şirket içerisinden bir yöneticinin CEO’luğa layık görülmesini uzmanlar, Microsoft’un hali hazırdaki politikalarını yeni CEO ile birlikte de devam ettirmek istediğinden kaynaklandığını belirtse de henüz Microsoft cephesinden detaylı bir açıklama yapılmadı.

Bir önceki yazımız olan Taksit Yasağı Bize Vız Gelir başlıklı makalemizde hediye kartı, taksit uygulamasına çare ve taksit yasağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.