Son Eklenenler
Microsoft Yeni CEO’sunu Arıyor

Microsoft Yeni CEO’sunu Arıyor

Microsoft’un efsanevi patronu Bill Gates’in ardından şirketin tüm yönetimini devralan başarılı CEO Steve Ballmer‘ın, geçtiğimiz aylarda yakında emekliye ayrılacağının haberini vermesi şirketi, yönetecek yeni CEO’yu bulmak için harekete geçirdi. Steve Ballmer’in neden görevinden ayrılacağı konusu hala daha tartışılırken, şirket içerisinden sızan bilgilere göre başarılı CEO’nun kötü gitmekte olan Windows 8 satışlarından kendisini sorumlu tuttuğu tahmin edilmekte. Hali hazırda görevini sürdürmekte olan Steve Ballmer de Microsoft‘da ki görevini daha genç ve daha dinamik bir CEO’ya bırakmayı ve emekliye ayrılmayı fazlasıyla istemekte. Hal böyle olunca yazılım devi Microsoft’a yeni soluk getirecek bir CEO arayışı tüm hızıyla devam etmekte.

Microsoft’a yakın kişilerden alınan bilgilere göre şirketteki tüm yetkileri devralacak CEO adaylarının sayısı oldukça sınırlı. Microsoft’un yeni CEO’su olabilecek yeteneğe sahip ve verilen bilgiler ışığında olası CEO adaylarını sizler için araştırdık. Microsoft’un yeni CEO’su olmaya yakın birkaç aday içerisinde uzmanların en fazla şans tanıdığı, akıllı mobil cihazlara işlemci üretmekte olan QualComm şirketi’nin CEO’su 44 yaşındaki Steve Mollenkopf olduğu belirtilmekte. Steve Mollenkopf’un Microsoft’un yeni CEO’su olacağına kesin gözüyle bakan analistler, 2014 yılının Mart ayında görevinden ayrılacak olan eski mevcut CEO Steve Ballmer’in yerine en yakın aday olduğu konusunda hem fikir.

Microsoft guclu CEO adaylari

Başta borsa analitleri olmak üzere bazı yorumcular ise Microsoft’a yine şirket içerisinden birisinin CEO olacağı konusunu gündeme getirmekte. Şirket içerisinden CEO olmaya en yakın ismin ise şirketin iş geliştirme bölümünün sorumlusu Tony Bates olabileceği mevcut alternatifler arasında sayılmakta. Üçüncü ve yine güçlü bir olasılıkla şirketin başına farklı bir sektör olan Otomotiv sektöründen, başarısıyla iş dünyasına nam salmış Ford’un CEO’su Alan Mulally‘nin adının geçmekte olduğunu da belirtmekte fayda olduğunu düşünmekteyiz.

Microsoft gucsuz CEO adaylari

Microsoft’a 1990’lı yıllarda Bill Gates’in ardından ikinci Steve Ballmer olarak düşünülen isim Paul Maritz şimdilerde şirket için düşünülen CEO adayları arasında anılmakta. Geçtiğimiz yıllarda mobil iletişim şirketlerinden Nokia’yı da bünyesine katan Microsoft mobil platformda daha da genişlemeyi düşündüğünün sinyallerini verirken, Microsoft’un yeni CEO adaylarından birisinin de NOKIA’nın CEO’su Stephen Elop‘un olduğu yönünde ihtimalleri de kuvvetlendirdi.

Yine bugünlerde sürpriz adaylardan bir diğerinin eBay’ın CEO’su John Donahoe olduğu yönünde haberlerde elimize ulaşmakta. 2014’ün Mart ayında devir teslim yapılacağı belirtilen Microsoft’ta yeni CEO adaylarının şimdilik bunlar olduğunu bilmekteyiz. Adaylar üzerinde son kararı yine şirketin patronu Bill Gates‘in verileceği kesinlik kazanırken, yaşlı kurtun, CEO adaylarını belirlemek için şirketin dışında farklı bir komisyon kurduğu şeklinde haberler gelmekte. Altı CEO adayı da kendi alanlarında oldukça profesyonelken Microsoft gibi bir devre adını yazdırmış başarılı bir şirketin uyumsuz CEO ile adının silinip gidebileceği ihtimali göz önünde tutularak en uygun aday üzerinde karar verilecek.

Bir önceki yazımız olan Instagram, "Özel Mesajlaşma" Özelliğini Tanıttı başlıklı makalemizde instagram, instagram direct ve instagram direct özelliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.