Son Eklenenler
Microsoft ve Facebook Geniş Bant İnternete Destek Verdi

Microsoft ve Facebook Geniş Bant İnternete Destek Verdi

İki teknoloji devi Microsoft ve Facebook, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren ve geniş bant internete sahip olamayan eğitim kurumlarının gelişmesine katkıda bulunacak çok önemli bir projeye destek verdi. Mark Zuckerberg ve Bill Gates destek bağlamında ABD’de hali hazırda okulların geniş bant internete sahip olabilmeleri için çalışan bşr vakıfa toplamda 9 milyon dolar bağışta bulundur. 2012 yılında geniş bant bütçesini yalnızca 1 milyon dolar ile sınırlayan şirketlerden Microsoft 4 milyon dolar, Facebook ise 5 milyon dolar bağışla Amerika’nın en çok konuşulan projelerine en önemli desteği veren iki şirket oldu.

Ameika Birleşik Devletleri’nde hali hazırda okullarınyüzde 99’u internet erişimine sahip, fakat bu okullardan yalnızca yüzde 28’i geniş bant internet olanaklarından faydalanmakta. Başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere çoğu vakıf ve dernek internet bağlantısında sıkıntı yaşayan okullar için oluşturdukları projeler ile hızlı ve kaliteli internetin tüm eğitim kurumlarında kullanılabilmesi için çaba sarfetmekte. Microsoft ve Facebook tarafından yapılan 9 milyon dolar değerindeki yardımla düşük bant internete sahip olan ya da hiç interneti olmayan okullara fiber optik geniş bant internet ulaştırılması amaçlanıyor. 2014 yılı sonunda ABD sınırları içerisinde düşük bant internete sahip okul bırakmamayı hedefleyen bu kampanya hem Microsoft hem de Facebook açısında oldukça başarılı bir sosyal pazarlama modeli olarak belirtilebilir.

Bir önceki yazımız olan Facebook "Duygularını Paylaşıyorum" Butonu Yolda başlıklı makalemizde duygularını paylaşıyorum, duygularını paylaşıyorum butonu ve Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.