Son Eklenenler
Lenovo Rekor Kırdı

Lenovo Rekor Kırdı

IBM’i satın aldıktan sonra, kişisel bilgisayar üretiminde çığır açan Lenovo, 2013 yılının 3. çeyreğinde sattığı kişisel bilgisayarlarla rekor kırdı. Başta Çin olmak üzere hemen hemen her ülkede satışı yapılan Lenovo bilgisayarlar 2013 yılı içerisinde tahminleri yerle bir etti. Her ne kadar mobil teknolojiler sürekli elişme kaydetse de, yine de notebook ve masaüstü bilgisayar satışları son hızıyla devam etmekte. 2012 yılına oranla yüzde 30 artış kaydeden kişisel bilgisayar satışları üreticilerin giderek akıllı cihaz üretimine yönelmesi nedeniyle bu sektörde tutunan şirketlere satış rekorları kırdırdı. Bu bağlamda dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticisi olarak tanımlanan Lenovo, pazardaki boşluğu iyi değerlendirip 10.8 milyar dolar ciro ile 2013’ü kapattığını açıkladı.

2014 yılı içerisinde farklı pazarlama stratejileri izleyeceğini belirten şirket yetkilileri, kişisel bilgisayar üretiminin günümüzde Niche özelliği taşıdığı ve bu sektörde hala daha yoğun bir talep olduğunun altını çizdi. 2013 yılının şampiyonu olan şirketin bundan 10 yıl öncesine kadar adını duymamız mümkün değilken bugün hemen hemen her yerde karşımıza çıktığını görebilmemiz mümkün. IBM ve Motorola Mobility şirketlerini de satın alarak 5 milyar dolar ile yatırımını güçlediren Lenovo, 2014 yılı içerisinde akıllı cihaz üretimide yaparak piyasada müşteri sadakatini yakalamakta ısrarcı.

Bir önceki yazımız olan Twitter Facebook'tan Kopya Çekti başlıklı makalemizde Twitter, Twitter 2014 tasarım ve Twitter facebook kopya hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.