Son Eklenenler
Intel’de İşten Çıkarmalar Başladı

Intel’de İşten Çıkarmalar Başladı

Dünyanın OEM bilgisayar parça üreticisi Intel, başta anakart ve işlemci olmak üzere dünya lideri olma konumunda. Bilgisayar satışlarındaki aşırı azalmaya bağlı olarak bilgisayar üreticileri bir bir kepenk kapatırken, bilgisayar parçası üreten şirketler de mevcut üretimlerini azaltma yoluna gitti. Başta mobil teknolojilerin yaygınlaşması, netbook, notebook ve desktop PC talebini aşırı derecede azalttığından dolayı Intel üretim kapasitesini yüzde 60 oranında düşürdüğünü geçtiğimiz ay zaten açıklamıştı. Bunun üzerine şirketten bugün yapılan açıklamaya göre istihdamın yüzde 5’lik bir kısmını işten çıkartacağı haber verildi. Intel fabrikalarında çalışmakta olan 100 bin işçinin ilk etapta 5 bini içten çıkarılacak. Bilgisayar üreticisi HP’de geçtiğimiz ay 34 bin çalışanının işine son verdiğini açıklamıştı. Intel mobil teknolojiler üzerindeki çalışmalarına son sürat devam ederken, mobil işlemci üretiminde başarılı olurlarsa çıkarılan işçilerin yeniden istihdam edilmeleri söz konusu.

Intel’de ki 5 bin kişilik işten çıkarmanın ardından şirket bünyesinde toplam 95 bin işçinin kaldığını belirten yetkililer, işten çıkarmaların yalnızca Intel cephesinde yaşanmadığının, birçok şirketin işten çıkarmalarla ilgili radikal kararlar aldığını belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Google Play Üzerinde Yıldız Pintiliği başlıklı makalemizde Google, PlayStore ve Puanlama sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.