İlkokullara Kodlama Dersi Geliyor!

[ads1]Bildiğiniz üzere Dünya’da hatırı sayılır başarılar elde etmiş her kişi artık programlama ve kodlama becerilerinin, en az matematik ve sosyal bilimler kadar önemli olduğunu düşünüyor. Özellikle teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi ile başlayan çocuklara kodlamayı sevdirme çalışmaları birçok ülkede büyük bir ivme kazandı. İlk olarak Amerika ‘da başlayan çocuklara kodlama öğretmek için dersler verilmesi fikri yakın zamanda ülkemize de sıçrayacak gibi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı fikri ışık yaptığı açıklama ile kodlama derslerinin Türkiye ‘de de ilkokul seviyesinde verilmesi için Mili eğitim Bakanlığı’na öneride bulunacaklarını açıkladı. Öğrencilerin hayatlarını okullarda şekillendirdiğini ve gelecek nesil için kodlamanın büyük önem arz edeceğini sözleriyle belli eden Fikri Işık bu konuda çalışmalara başladıklarını belirtti.
[ads2]

Teknolojiyle dost, teknolojiyi kullanmakta uzman bir nesil yetiştirmek ve Dünya ‘nın giderek tekelleşeceği bu sektörde söz sahibi olabilecek, gündemi takip edebilecek bir nesil yetiştirmek amacıyla; birçok ülke, küçük yaştaki çocuklara bu konularda eğlenceli eğitimler veriyor. Umarız bu proje ülkemizde de doğru bir biçimde başlar ve çocuklarımıza kodlama ve teknolojiyi sevdirerek, öğretir. Peki sizce ilkokul seviyesinde bir kodlama eğitimi faydalı olacak mıdır?

Bir önceki yazımız olan Tweetlerinizle ulaşabildiğiniz kişi sayısını maksimuma çıkarmanın 10 yolu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!