Son Eklenenler
İlk Yerli Üretim Tablet Vestel’den Geldi

İlk Yerli Üretim Tablet Vestel’den Geldi

Ülkemizdeki teknoloji yatırımının en başarılı biçimde gözlendiği şirketlerden birisi olan Vestel, bugün tanıtımını yaptığı yerli üretim tablet bilgisayarlar ile tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Bir çoğumuzun genelde yabancı markaları tercih ederek satın aldığı tabletler artık Vestel tarafından da üretilerek, ilk yerli üretim tablet olarak tarihe geçti. Konuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, hem tasarım hem de üretiminin tamamiyle kendileri tarafından yapıldığını belirtti. Türkiye tarihinde ilk ve tek tablet üretimi yapan şirket konumunda olduklarını belirten Erdoğan, hem özellik hem de performans bakımından diğer marka tabletlerden hiçbir farkı olmadığını söyledi.

1 Gigabyte RAM kapasitesi, 1.2 GhZ hızındaki çift çekirdek işlemcisi 10.1 inc genişliğinde IPS Full HD görüntü kalitesine sahip ekranı, 5 Megapiksel arka kamerası ile Android 4.2 işletim sistemini birleştiren Vestel, üretmeye başlayacağı tabletleri Aralık ayından itibaren piyasaya sürmeyi planlamakta. Bugün itibarihle telefon operatörleri ve dağıtıcılarla anlaşmaya çalışan şirket cihazların piyasaya sürülmesinin ardından iyi sonuçlar elde edeceğinden emin. Yakın dönemde cihazlarda kullandıkları OEM parçaların üretimine de başlayacaklarını belirten Turan Erdoğan, bu sayede yurt dışındaki satıcılardan daha ucuza imal edebilecekleri elektronik ürünler ortaya koyabileceklerini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Barbie oyunları başlıklı makalemizde barbie oyunları, bebek oyunları ve bebek oyunları oyna hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.