Son Eklenenler
İlk Apple Bilgisayara 500 Bin Euro Ödediler

İlk Apple Bilgisayara 500 Bin Euro Ödediler

apple 1 bilgisayar satildiDün Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen açık arttırmada satışa sunulan, Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından Apple şirketi için üretilen ilk bilgisayar olma özelliğinie taşıyan Apple 1 isimli bilgisayar satıldı.

1976 yılında üretilen bilgisayar kimliği açıklanmayan uzak doğulu bir iş adamı tarafından 516 bin 461 Euro ödenerek satın alındı. Bu bilgisayarlardan dünyada toplam 6 adet olduğunu belirten müzayede yetkilileri cihazlar içerisinde en temiz görünümlüsü olan Apple 1 modeline ödenen meblağdan memnun. Satılan Apple 1 bilgisayarın üzerinde tasarımcısı ve üreticisi Steve Wozniak’ın da imzasının bulunduğunu belirten uzmanlar. Ayrıca 2 yıl önce hayatını kaybeden Steve Jobs‘a ait bir de mektup olduğunu sözlerin ekledi.

İlk piyasaya çıktığında 666 USD fiyat üzerinden satışı yapılan Apple 1 bilgisayarlar şirketin bugünlere gelmesinde en büyük başlangıç olarak kabul edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Xbox One Hakkında Herşey başlıklı makalemizde Xbox One, Xbox One özellikleri ve Xbox One tanıtım hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.