Son Eklenenler
İETT Otobüslerinde Bedava İnternet Dönemi

İETT Otobüslerinde Bedava İnternet Dönemi

İETT bugün başlattığı yeni bir uygulama ile İstanbul içerisindeki güzergahlarda hizmet yapan tüm otobüslerde bedava internet dönemini başlattı. Çoğumuzun işe ya da başka bir yere gitmek için uzun süre vaktimizi geçirdiğimiz otobüslerde acil olan işlerimizi yapabilmemiz, diğer arkadaşlarımızla iletişim halinde olabilmemiz ve kısacası sıkılmamamız için oluşturulan bedava internet uygulaması bugünden itibaren uygulamaya konuldu. Bu haberi kamuoyuyla ilk paylaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oldu. Resmi Twitter hesabında akıllı otobüs devrinin başladığını belirten Topbaş bundan sonra otobüslerde yalnızca internet değil aynı zamanda cep telefonlarınızı şarj etmeye yarayan aparatlardan da bulunacağını söyledi.

İstanbulluları sevindiren bu gelişmenin ilerleyen günlerde sonuçlarını almaya başlayacağız. 2020 Avrupa başkenti sloganıyla hareket eden İstanbul’da özellikle akıllı otomasyon sistemleri dünyada ilk defa uygulanmakta. Oracle tabanlı yolcu taşıma sistemleriyle Avrupa bilgi idare ödülüne layık görülen İstanbul Belediyesi, şimdi de uygulamaya koyduğu yeni gelişelerle adından sıkça bahsettirecek gibi.

Bir önceki yazımız olan HB3 Teknolojisi Nedir? başlıklı makalemizde HB3 Teknolojisi, HB3 Teknolojisi Nedir ve HB3 Teknolojisi Nerelerde kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.