Son Eklenenler
Huawei Dünyanın En İnce Tabletini Tanıttı

Huawei Dünyanın En İnce Tabletini Tanıttı

MWC 2014 fuarı başladı ve teknoloji devleri yeni modellerini yavaş yavaş görücüye çıkarmaya başladı. Çin’in mobil teknolojilerde isim yapmış şirketi Huawei bugün yaptığı tanıtımda daha önce sızıntılarına da yer verdiğimiz MediaPad X1 tabletini görücüye çıkardı. Bu tabletin en dikkat çeken yönü 7 inc boyutlarında dünyanın en ince tableti olması. Huawei MediaPad X1 7 inc ekran genişliğine rağmen 7.18 mm kalınlığa sahip. IPad Mini 2 ile karşılaştırıldığında 0.32 mm daha ince olan MediaPad X1 tablet özellikleriyle de oldukça beğenilecek gibi görünüyor. 1080 piksel HD çözünürlüğe sahip bu tablette 323 ppi görüntü kalitesi desteklenebilmekte. 4 çekirdekli 1.6 GHz Cortex-A9 işlemci ve 2 Gigabyte RAM’e sahip Huawei MediaPad X1’in performans bakımından da yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Huawei MediaPad X1 tablet

Mali 450 Gpu (Grafik İşlem Birimi) tercih eden bu tablet görüntü kalitesi bakımından oyun severlere de güzel anlar yaşatacak. 16 giabyte dahili hafıza kapasitesi istenildiği taktirde 64 Gigabyte’a kadar yükseltilebilmekte. Aynı zamanda 3G, 4G ve LTE bağlantı türlerini de destekleyen Huawei MediaPad X1 yüksek hızda veri alışverişi yapabilecek. Her tablette klasik özellik haline gelen ön ve arka kamera bu modelde de yerini almakta. 13 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamerasıyla fotoğraf ve HD video çekimlerinde inanılmaz derecede başarılı. Yalnızca 239 gram ağırlığa sahip bu tablet dünyanın en incesi olmasının yanında dünyanın en hafif tabletleri arasında ikinci sırada. Avrupa ve ABD’de önümüzdeki ay içerisinde satılmaya başlayacak Huawei MediaPad X1’in fiyatı 399 Euro olarak belirtilmekte. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise şimdiden bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'a Türk Rakip başlıklı makalemizde Connected2.me, Ozan Yerli ve whatsapp a yerli rakip hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.