Son Eklenenler
HP Pavilion TouchSmart SleekBook

HP Pavilion TouchSmart SleekBook

HP_Pavilion_Touchpad_SleekBook_ozellikleriTeknolojinin karşımıza çıkardığı, diğerlerinin gelişmesi için en büyük yardımı yapan cihazlardan birisi de hiç şüphesiz bilgisayarlar. İlk üretim yılı olan 1948 yılında çoğunlukla ordularda kullanılan, kişisel serinin ilk kez 1968’li yıllarda karşımıza çıktığı, adeta yaşamımızı kolaylaştırmak üzerine üretilen, hemen hemen her işi kolayca yapmamıza imkan sağlayan, teknolojik gelişmelere çok büyük kolaylık ve olanak sağlayan bu cihazlar, gelişen teknoloji ile çok daha estetik ve kullanışlı bir hal aldı. İlk olarak masaüstü diye tabir ettiğimiz bir yapıda üretilen, ardından taşınabilir hale getirilip her an her saniye yanımızda bulunmasına imkan tanınan bir hale gelen laptoplar ile karşımıza çıkan bilgisayarlar için de birçok üretici faaliyet göstermekte. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Uzak Doğu olarak tabir edilen Japonya, Çin, Tayvan ve Kore‘de ağırlıklı olarak üretilen bilgisayarlar, buradan tüm dünyaya yayılmış durumda. Bu üreticilerin şüphesiz en büyük, en iddialı olanlarından biri de Hewlett-Packard ismi ile Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan, hepimizin HP adıyla bildiği pazar lideri firma. Geçtiğimiz günlerde yine Amerika’da gerçekleşen geleneksel CES 2013 fuarında kullanıcılarla tanıştırdığı yeni modeli Pavilion TouchSmart Sleekbook ile dikkatleri üzerine toplayan HP bu konuda ki kalitesini  bir kez daha ortaya koymuş oldu.

HP Pavilion TouchSmart Sleekbook’un Teknik Özellikleri
Kendisi tarafından bir marka olarak oluşturulan Sleekbook modeli, adının da andırdığı üzere dokunmatik ağırlıklı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. İşletim sistemi olarak günümüzün en güncel sistemini yani Windows 8‘i kullanan sleekbook, işlemci olarak da AMD A8 APU kullanmış. 6 GB RAM, 750 GB gibi geniş disk alanı, USB’nin 3.0 versiyonunun yanı sıra 2.0’ı da entegre olarak sunarak ve TV bağlantıları için HDMI çıkışı ile iyi bir hedef kitle yakalayacağa benzeyen modelin tek eksik yönü ise optik herhangi bir sürücünün bulunmaması.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En İnce Cep Telefonu Zte Grand S İle Tanışmak İstemez misiniz? başlıklı makalemizde Dünyanın en ince cep telefonu, Grand s Fiyat ve ZTE en ince telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.