Son Eklenenler
Google Robot Şirketini Bünyesine Kattı

Google Robot Şirketini Bünyesine Kattı

İnternet teknolojilerinin tartışmasız lideri konumundaki Google, yeni sektörlere el atmaya kararlı görünüyor. Google’ın insansız araç modellerinin olduğunu hepimiz biliyoruz, buna rağmen Google başta robot teknolojileri olmak üzere yeni sektörlere adım atmaya kararlı görünüyor. Bu bağlamda Google, teknolojiye meraklı okuyucularımız mutlaka hatırlayacaktır; koşan köpek robotu, tazı robotu çalışmalarıyla ün salmış robot şirketi Boston Dynamics’i bünyesine kattığını açıkladı. Google geleceğe yönelik planlarını yavaş yavaş gün ışığına çıkarırken uzmanlar, insansız robot teknolojilerine merak salan Google’ın insansız robot projelerinin olduğuna kesin gözüyle bakıyor.

Boston Dynamics geçtiğimiz aylarda yukarıdaki videodan da görebileceğiniz insansız robotu WildCat’ı tanıtmıştı. WildCat saatte 16 mil hızla koşabilme özelliğine sahip en hızlı robot projelerden birisi olarak adlandırılmasının yanı sıra, Boston Dynamics’in akıllı robot projelerinin de olduğu belirtilmekte. Geçtiğimiz haftalarda deneme videolarını internette yayınlayan Boston Dynamics, PetMan adındaki insansı robotu ile bilim dünyasında tartışma konusu olmuştu. Google’ın Boston Dynamics’i satın almasının ardından hangi yeni teknolojileri bizlere sunacağını bekleyip göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Ben Ne Bileyim Yandex Miyim? başlıklı makalemizde ben ne bileyim yandex miyim, yandex ve yandex alışveriş hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.