More

  Akıllı Telefonlar İçin En İyi Ebeveyn Kontrol Uygulamaları

  Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazaları içerisinde çocukların internette güvenli gezinmelerini sağlamak için pek çok nitelikli ebeveyn kontrol uygulaması barındırıyor. Bu programlar çocuklar için uygun olmayan internet sitelerini engelleyerek, ebeveynlerinin çocuklarını kolaylıkla izlemelerini takip etmesine yardım ediyor. İşte iOS ve Android için en iyi ebeveyn kontrol programları

  1. Norton Family Parental Control

  Norton Ebeveyn Kontrol Uygulaması

  Çocukların çevrimiçi ortamlarda güvenliğini sağlamak adına ebeveynlerin imdadına koşan Norton Family uygulaması birden fazla hesap desteği barındırarak çok çocuklu aileler için benzersiz bir hizmette bulunuyor. Uygulamayı aktif hale getirmek için aplikasyonun çalışacağı tüm cihazlarda uygulamanın kurulu olması; daha sonra ise ana hesaba, yani ebeveyn hesabına bağlanması isteniyor. Sonrasında ise ebeveynler çocuklarının internette girdikleri siteleri, indirmelerini, aramalarını ve çok daha fazlasını kontrol altına alabiliyor!

  2. ESET Parental Control

  • Uygulama içi satın alımlar sunar
  • Android
  ESET Ebeveyn Kontrol Uygulaması

  Popüler antivirüs programı ESET, alternatif bir ebeveyn izleme uygulaması yaratarak anne ve babaların çocuklarını kontrol edebilecekleri başarılı bir servis oluşturuyor. ESET’in çocuk takip uygulaması, yaşlarına uygun olmayan kumar ve pornografi gibi sitelerden çocukları uzak tutarken; aynı zamanda zamana dayalı kullanımın da önünü açıyor. Bu sayede çocuklar okul ve ödevlerinden geri kalmamak için sadece belli saatler aralığında internete erişim sağlayabiliyorlar. Ayrıca ESET Parental Control, Premium abonelik servisi ile tüm bu özellikleri ve daha fazlasını, oldukça kapsamlı bir biçimde kullanıcılara sunuyor.

  3. Kaspersky Safe Kids

  • Uygulama içi satın alımlar sunar
  • AndroidiOS
  Kaspersky Safe Kids

  Yine bir virüs temizleme programı olan Kaspersky, çocuklar için güvenli internet kullanımını da unutmuyor. Yalnızca telefon ve tabletlerde değil, Mac ve Microsoft Windows işletim sistemli bilgisayarlarda da çalışan Safe Kids, çocukların YouTube izlemelerini takip etmekten cihazın pil seviyesini öğrenmeye kadar pek çok hususta ebeveynleri bilgilendiriyor. Tüm bunların dışında Kaspersky SafeKids ile çocukların kaybolma ihtimaline karşın haritadaki konumlarını öğrenmek de oldukça kolay!

  4. Google Family Link for Parents

  Google Family Link for Parents

  Google’ın ebeveyn kontrol uygulaması Google Family, başlıca 13 yaşından küçük çocuklar için hizmet veren bir güvenlik yazılımıdır. Tamamen ücretsiz olarak kullanılan bu Google servisi, ilk aşamada çocuklar için bir Google hesabı oluşturmak istemektedir. Açılan yeni hesapla birlikte çocukların birçok Google uygulamasına erişimi mümkün hale gelir ve kontrolleri tamamen ebeveynlere teslim edilir. Klasik ebeveyn uygulamaları özelliklerinin pek çoğunu başarıyla yerine getiren bu aplikasyon, aynı zamanda öğretmenler ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen çocuk uygulamalarını da belli periyotlarda sizlere önererek karşınıza çıkarır.

  5. Parent Control

  • Uygulama içi satın alımlar sunar
  • AndroidiOS
  ‎Screen Time Parental Control Ebeveyn Kontrol Uygulaması

  Android, iPhone ve iPad cihazlarında uyumlu olarak performans gösteren Parent Control, tertemiz bir arayüze sahip, kullanımı basit bir uygulamadır. Uygulamada ebeveynler için web filtreleme, aile yer takibi, cihaz süresi yönetimi ve sosyal medya kontrolü gibi ayrıcalıklar tanımlanmıştır. Ücretli ve daha geniş özellikli bir sürümü de bulunan uygulama, denemeniz için herkese 7 günlük ücretsiz Premium aboneliği verir.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.