Son Eklenenler
Google’ın Yeni Ürünü Chromebase

Google’ın Yeni Ürünü Chromebase

Teknoloji ile ilgili her alanda faaliyet gösteren Google bu kez ilginç bir ürün ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Chromebase adı verilen masaüstü bilgisayar ile 2014 yılı içerisinde adından sıkça söz ettirecek olan Google, sanırım Apple’ın MAC masaüstü bilgisayarlarıyla rekabet etmeye hazırlanıyor. Chromebase adı verilen ürünlern en önemli özelliği tamamiyle bulut teknolojisini kullanıyor olması. LG tarafından üretilen Google Chromebase masaüstü bilgisayarlar Chrome OS işletim sistemi ile birlikte satışa sunulmakta. Chrome OS işletim sisteminin tek avantajı tarayıcı üzerinden kullanıma imkan vermesi. Bu sayede aşırı derecede kapasite ihtiyacı duyulmayan bu ürünler istenildiği yerden uzaktan bağlantı ile bile erişime açık hale getirilmekte.

google Chromebase masaustu

21.5 inc boyutundaki HD ekranının yanısıra 16 GB depolama kapasitesine sahip Chromebase’in neden bu kadar düşük kapasiteli olduğunu soracak olursanız, bulut teknolojisini kullandığını tekrar yinelemek isteriz. Chromebook ve Chromebase ürünlerinin her ikisi de bulut depolama sistemini kullanmakta olup aşırı derecede depolama alanına ihtiyaç duymamaktadır. Chrome OS işletim sistemini kullanan ilk masaüstü bilgisayarı olan Chromebase’i kullanabilmek için mutlaka internet bağlantınız olmak zorunda. Aksi halde cihazı kullanmanızın herhangi bir anlamı kalmamakta. Mac OS X işletim sistemine benzeyen ve MAC bilgisayarlardaki tasarımı anımsatan Chromebase bilgisayarlar, başta çağrı merkezleri, ofisler ve çok personelli işletmler için en ekonomik ve güvenli çözüm olarak belirtilmekte. Fiyatı konusunda henüz bir açıklama yapılmayan Chromebase bilgisayarların klasik MAC masaüstü bilgisayarlardan daha ucuz bir fiyatla piyasaya sürülmesi öngörülüyor.

Chromebase arkasi

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Core Advance Tanıtımı Yapıldı başlıklı makalemizde Galaxy Core Advance fiyatı, Galaxy Core Advance özellikleri ve Galaxy Core Advance tanıtımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.