Son Eklenenler
Google Bilim Fuarı 2014 Başlıyor

Google Bilim Fuarı 2014 Başlıyor

İnternet sektörünün dev kuruluşu Google, dünyadaki genç yetenekleri keşfetmek ve onların öğrenimlerini desteklemek amacıyla 2008 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği Bilim Fuarı 2014 (Google Science Fair 2014) için kolları sıvadı. Dünyanın her bölgesinden ilginç fikirleri olan 13 – 18 yaş aralığındaki genç beyinlerin keşfedilmesi amacıyla düzenlenen bilim şöleni bu yıl 22 Eylül tarihinde Google’ın Amerika’daki üssü konumunda olan Kaliforniya Mountainview’da düzenlenecek büyük etkinlikle sonlandırılacak. Google Bilim Fuarı 2014‘e başvurmak için son tarih 12 Mayıs 2014 olarak açıklanırken, bu yılki bilim fuarı Google, Virgin Galactic, Scientific American, LEGO Education ve National Geographic tarafından ortaklaşa düzenlendi. Google Bilim Fuarı’na katılıp büyük ödülü kazanan kişiyi ilginç ödüllerin beklediğini söylememiz mümkün.

Google-Science-Fair-2014

Tüm rakiplerini alt ederek büyük ödülü kazanan bir kişi, New Mexico’da faaliyet göstermekte olan Spaceport America uzay araştırmaları merkezinde uzaya uçmak için hazırlanan Virgin Galactic ekibinin astronotlarını uzay yolculuğu dönüşünde ilk karşılayacaklar arasında yer alacak. Aynı zamanda etkinliğin ortaklarından National Geographic‘e ait Endeavour araştırma gemisi ile Galapagos adalarına 10 günlük yolculuğunda katılımcılarından birisi olma şansına sahip yarışma birincisi, yine organizasyon ortaklarından LEGO’nun Danimarka’da bulunan fabrikasına gitme şansını yakalayacak. Yarışmanın yaş aralıklarında dereceye giren katılımcılarına ise Google’dan en büyük sürpriz; Merkezi ABD’de yer alan şirket binasında 10 gün süre ile konaklama ve staj imkanı.

Google bilim fuari 2014

Yarışmaya diğer yıllardan farklı olarak iki yeni kategorinin daha eklendiğini açıklayan düzenleme kurulu; “bilgisayar bilimleri ödülü” ve “ülke ödülleri” ile hem bilgisayar teknolojileri alanında yenilikçi fikirleri görebilecek hem de bölgesel nitelikte yaşadıkları bölge ya da toplumların sorunlarını çözmeye yönelik projeler incelenebilecek. Çoğu sivil toplum kuruluşu tarafından da destelenen Google Bilim Fuarı 2014’de en büyük ödül ise “Scientific American Science In Action” adıyla sağlık ve çevresel düzenleme kategorilerinde verilecek. Sponsorlar tarafından da desteklenen kategori ödüllerinin 50 bin dolardan fazla olduğu belirtilmekte.

2013 yılı içerisinde sizlerle paylaştığımız Google Bilim Fuarı 2013 etkinliğine ülkemizden Elif Bilgin adlı katılımcı “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” adlı projesiyle büyük ödülde finale kalmış ve online olarak yapılan halk oylamasında büyük ödüle layık görülmüştü. İlgili haberimizi okumak için lütfen aşapıdaki bağlantıya tıklayınız

Google Bilim Fuarı 2013 sonuçları

Bir önceki yazımız olan Viber Japonlara Satıldı başlıklı makalemizde Rakuten, Rakuten viber satış ve viber hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.