Son Eklenenler
Galaxy S4 ve iPhone 5 Rekabetinde Son Durum

Galaxy S4 ve iPhone 5 Rekabetinde Son Durum

galaxy s4 ve iPhone 5Ezeli rekabet 2013 yılının ilk çeyreğinde de son hızıyla devam ediyor. Şimdiye kadar üretikleri modellerle hep birbirlerine fark atan iki teknoloji firması Samsung ve Apple arasındaki rekabette son noktaya gelindi. Öyleki yıllardır birbirleriyle hem teknolojik hem pazarlama hem de adli olarak değişik metodlarda yapmış oldukları ataklar en sonunda meyvelerini vermeye başladı. Patent konusunda yıllardır süren kavga, iPhone ile Galaxy serileri arasında yaşanan rekabete 2013 yılında iPhone 5 ve Samsung Galaxy s4 modelleri de eklenince istatistiki rakamlar alt üst oldu.

2013 yılına ilk olarak iPhone 5 modellindeki telefon giriş yapmış olsa da Samsung Galaxy S4’ün tanıtılmasının ardından veriler alt üst oldu. 2013 yılı içerisinde Samsung’un hedefi 100 milyon telefon satma yönünde. 2013 yılının ilk çeyreğinde iPhone 5 satışları %7 oranında büyüme kaydederken, Galaxy s4 satışları yalnızca Nisan ayı içerisinde %56’lık büyümeyle şimdiye kadarki en yüksek düzeye çıktı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla iPhone satışlarında %18’li düşüş yaşanırken, dünya genelindeki Samsung satışlarında %33’lük artışın meydana geldiği uzmanlar tarafından belirtilmekte.

Android işletim sistemini kullanan en iyi modeller arasında bulunan Galaxy S4’ün kazanacağı başarı elbetteki aynı işletim sistemini kullanan diğer modelleri de olumlu olarak etkileyecektir görüşündeyiz. 2013’ün ilk çeyreğindeki rakamlar bize ilerisi için ışık tutarken kesin yargılarda bulunmak için de henüz erken. Çünkü bilindiği gibi Apple’ın iPhone 5s modeli üzerinde AR-GE çalışmalarına hız verdiği haberleri gündemi sürekli meşgul etmekte. 2013 yılının 3. çeyreğinde piyasaya çıkması beklenen iPhone 5s modelinin piyasada yaratacağı etkiye göre şekillendirebileceğimiz bir sonuç henüz bulunmamakta. Bunu beklemeden görmemizin imkanı yok.

Bir önceki yazımız olan Arabanız Artık Sesle Çalışacak başlıklı makalemizde anıl aktaş, ankaralı mucitler sesle çalışan araba ve ses komutlarıyla hareket eden araba hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.