Son Eklenenler
F Klavye Kullanmaya Başlayacağız!!!

F Klavye Kullanmaya Başlayacağız!!!

Hükümet, “Fatih Projesi” kapsamında 15 milyon öğrenciye dağıtmayı planladığı Tablet Bilgisayarları, Türkçe’ye uygun olduğu gerekçesiyle F Klavye olarak imal ettireceklerini belirtmekte. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Ekrem ERDEM konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Türkçe harfleri elimizin altında bulabileceğimiz, Türkçe yazmaya en uygun klevye türünün F Klavye olduğunu belirtti. Bu bağlamda sipariş edilmesi planlanan Tablet Bilgisayarların mutlaka F Klavye olarak üretileceğini de sözlerine ekleyen Erdem, aynı zamanda Dil ve Edebiyat Derneği’ne başkanlık ettiğini. Konuya vakıf ve Q klavyenin zorluklarını iyi bilen bir isim olarak F Klavye kullanılması halinde Türkçe yazımlarının da hızlanacağını ve  konunun sürekli takibinde olacağını da sözlerine ekledi.

Neden F Klavye Kullanmalıyız başlığıyla hazırladığımız F Klavye kullanmanın kolaylıklarını anlattığımız makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Türk Yapımı Taarruz Helikopteri Üretildi başlıklı makalemizde Atak T129, İlk Türk Helikopteri ve Türk Yapımı İlk Helikopter hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. eski köye yeni adet getirmeseler olmaz zaten.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.