Son Eklenenler
En Sağlam Hard Disk Hangisi?

En Sağlam Hard Disk Hangisi?

Verilerimizi emanet ettiğimiz sabit diskler ne kadar sağlıklı? Her an bozulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığımız hard disklerimizi seçerken oldukça dikkat edin. Birçok farklı markanın piyasada satıldığını belirten uzmanlar içlerinde hangisinin en sağlamı olduğunu tahmin etmemizin zor olduğunu söylesede online veri yedekleme servislerinden birisi olan Backblaze üç ünlü sabit disk üreticisinden hangisinin daha başarılı olduğunu tespit ettiklerini belirtti. Yaklaşık 8 senedir 27 bin hard disk kullanan Backblaze şirketi bu diskler üzerine milyonlarca fotoğraf, mp3, döküman yedeklediklerini ve yıllar sonra farklı markalardan oluşan hard disk performanslarını resmi bloğunda duyurdu. Hitachi, Seagate ve Western Digital modellerini kullanan backblaze şirketinin şimdiye kadar en dayanıklı modelin Hitachi olduğunu açıkladı.

en saglam hard disk

Yapılan istatistik sonuçlarına göre en dayanıksız hard disk modelinin Seagate olduğunu belirten Backblaze yetkilileri Seagate Barracuda Green (ST1500DL003) 1.5 Terabyte’ın 0,8 yıllık kullanım süresiyle en kötü model olduğu bildirildi. 2.1 yıllık ömrüyle Hitachi 3TB Deskstar 7K3000 (HDS723030ALA640) modelinin birinci olduğu test sonuçlarında Deskstar 5K3000 (HDS5C3030ALA630) modeli ikinci sırayı almakta. Backblaze yetkilileri en sağlam hard disk hangisi adlı araştırma sonuçlarını resmi bloglarından yayınladı.

hard disk performans testi

Bir önceki yazımız olan Rüya Makinesi Gerçek Oldu başlıklı makalemizde Aurora, IWinks ve rüya gördürme makinesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.